ARICOMA Group kupuje švédskou technologickou a poradenskou společnost Stratiteq

Praha, Malmö, 1. září 2021 - Skupina ARICOMA pokračuje ve své mezinárodní expanzi a kupuje švédskou technologickou a poradenskou společnost Stratiteq.

ARICOMA Group, která je součástí skupiny KKCG, touto akvizicí posiluje svou pozici na skandinávských trzích a zároveň rozšiřuje své kompetence v oblasti strategického poradenství a podnikových řešení založených na vytěžení hodnoty dat, které mají společnosti k dispozici (data-driven business solutions). Akvizicí společnosti Stratiteq s kancelářemi v Malmö a Stockholmu přibude do skupiny ARICOMA více než 100 nových zaměstnanců. 

„Našli jsme skvělou firmu s úžasnými lidmi,“ komentuje akvizici Ludovic Gaudé, Head of Custom Software Development Operations skupiny ARICOMASedmnáctiletá historie společnosti Stratiteq mluví sama za sebe, firma vytvořila mnoho inovativních projektů pro regionální i mezinárodní společnosti, jako jsou Haldex, Skånetrafiken, Securitas nebo Vattenfall. Je vidět, že její zaměstnanci jsou opravdovými odborníky v oblasti zpracování a využití firemních dat; od vývoje pokročilých softwarových aplikací až po inovativní strategie, které mění fungování zákazníků v digitálním prostředí. Významně posílí skupinu Aricoma a my zase urychlíme jejich růst. Ideální kombinace," dodává Gaudé. 

Johan Ahlqvist, předseda představenstva společnosti Stratiteq, pokračuje: Jsme rádi, že se můžeme připojit ke skupině ARICOMA. Je to přirozený posun v příběhu společnosti Stratiteq. Urychluje implementaci strategie, kterou jsme přijali v roce 2020 a zároveň tento krok respektuje základní hodnoty, na nichž byla společnost Stratiteq před 17 lety založena. Těšíme se na spolupráci se společnostmi ve skupině a na společné vytváření inovativních řešení pro naše klienty." 

Skupina ARICOMA Group usiluje o to, aby se z ní stal silný evropský hráč v oblasti ICT a SW řešení. Podle Michala Tománka, investičního ředitele KKCG, je akvizice dalším krokem na cestě k tomuto cíli: „Stratiteq nám pomůže nejen zvětšit náš profil ve Skandinávii, ale i obohatit naše schopnosti v nesmírně atraktivní sféře digitální transformace.”

Stratiteq bude i po akvizici pokračovat pod stávající značkou a vedením současného manažerského týmu.

Frank Hennekens, generální ředitel společnosti Stratiteq, říká: „Máme velké ambice a dosud jsme se stoprocentně soustředili na to, dosáhnout jich vlastními silami. Když jsme se ale setkali s lidmi, kteří stojí za skupinou ARICOMA, cítili jsme, že to mezi námi vzájemně rezonuje, a to i z hlediska podnikové kultury. Jsme přesvědčeni, že naše kompetence přirozeným způsobem doplňují odbornost skupiny ARICOMA. Věřím, že toto spojení nám pomůže posunout naše podnikání zase o krok dál." 

K podpisu smlouvy došlo v pondělí 30.8.2021, kdy se majitelé společnosti Stratiteq dohodli se zástupci ARICOMA Group na prodeji 100% podílu ve společnosti. Celá transakce ještě podléhá schválení příslušným antimonopolním úřadem a vypořádání transakce se očekává počátkem října 2021. Po dokončení všech formalit bude mít ARICOMA Group devět členů, konsolidovaný obrat přes 8,8 miliardy korun a EBITDu téměř 962 milionů korun. Celkový počet zaměstnanců přesáhne 3 000.

Chcete více informací?