Vývoj systému pro CGM MEDISTAR

DataSpring Cloud Services obstaral a vyvíjí veškeré technologické zabezpečení pro provoz systému CGM MEDISTAR. Jedná se o inovativní krok v oblasti e-Health, který zajistí podporu pro lékařské ambulance v ČR.

Profil zákazníka

CompuGroup Medical je mezinárodní softwarová společnost zaměřená na oblast zdravotnictví. Zabývá se jeho elektronizací a usiluje o zajištění programů a jiných komunikačních řešení, která budou pomáhat lékařům, stomatologům a dalším zdravotnickým poskytovatelům v organizaci jejich práce, diagnostikování i léčbě.

Realizace 2018-2021

Za dobu více jak dvou let CGM získala velmi kladné zkušenosti. Služby jsou zcela stabilní s agregovanými výpadky v řádu minut za celé takto dlouhé období. Komunikace s DataSpring je popravdě vzorová. Proto se farma virtuálních serverů trvale rozrůstá, stejně jako roste i využívání moderního ambulantního systému CGM MEDISTAR mezi lékaři.

Vladimír Kryštof

Business Development Manager

Výchozí situace a cíle projektu

Již před lety padlo v české společnosti Compugroup Medical rozhodnutí, poskytovat ambulantní software jako službu z centralizovaných serverů. Důvodem byla očekávaná mobilita koncového uživatele, lepší udržovatelnost, snazší zajištění souladu s právem a důraz na vysokou bezpečnost. Cílem projektu bylo nalézt běhové řešení pro inovativní produkt CGM MEDISTAR, který by v praxi využila většina trhu dvaceti tisíc lékařských ambulancí v ČR.

Přínosy

  • Usnadnění použití pro uživatele. 
  • Vysoké zabezpečení uložených dat a jejich každodenní automatická záloha.
  • Provoz centrálních serverů pod trvalým dohledem IT profesionálů.
  • Veškeré aktualizace probíhají na pozadí bez potřeby ručního spuštění.
  • Pravidelná inovace hardwaru. 

Popis řešení

Pro software CGM MEDISTAR bylo ve hře hned několik různých variant. Nakonec bylo zvoleno řešení v cloudu, které přináší uživateli svobodu. DataSpring uspěl ve výběrovém řízení jako poskytovatel data centra a ihned po podepsání smlouvy zajistil nakonfigurování veškerých potřebných virtuálních serverů. 

Zvolené cloudové řešení přináší uživateli svobodu, jelikož data jsou uložena a zabezpečena na serverech a uživatel tak s nimi nemá žádnou starost. Nemusí hlídat zálohování, které je prováděno automaticky a k činnosti mu tak stačí pouze počítač. Díky uložení dat v cloudu má CGM neustálou kontrolu nad chováním serverů a nad zátěží, kterou na ně jejich uživatelé vyvíjí a může zasáhnout dle potřeby. Uživatel se nemusí starat o nic, stačí si pouze pamatovat heslo.

V rámci tohoto projektu je kladen obrovský důraz na bezpečnost dat. To cloud a DataSpring datové centrum v Lužicích poskytuje. Implementací tohoto řešení se podařilo mít data pod kontrolou bez nutnosti jakýchkoliv zásahů uživatele. Data ve zdravotnictví jsou obzvláště citlivá a díky cloudu nemusí být ukládána na počítačích v ordinacích lékařů, ale jsou pomocí webové aplikace ukládána  a šifrována přímo v profesionálním centru v Lužicích. Tam jsou zajištěna proti krádeži a jiným nepříjemným událostem. Nemůže se tak stát, že by pacient nebo lékař přišel o data z důvodu ztráty či poškození počítače. Přístupové údaje zná pouze lékař nebo jiný pověřený uživatel a pokud je neprozradí, nikdo jiný nemá šanci se k datům dostat.

Použité technologie

  • Resource Pool
  • VDC Connect
  • Backup Commvault
Alternate Text
Chcete více informací?