Koncová zařízení a uživatelské prostředí

Služby kolem koncových zařízení a uživatelského prostředí jsou jednou z nejfrekventovanšjších činností IT oddělení v podniku. Důležitou oblastí je i zálohování koncových zařízení.

Efektivitu správy mohou výrazně zvýšit řešení virtualizace aplikací či desktopů. Zkuste si představit situaci, kdy má každý zaměstnanec po přihlášení z libovolné pracovní stanice, tabletu či chytrého telefonu vždy k dispozici své pracovní prostředí, data i aplikace. Vše je možné centrálně řídit - uživatelská práva, bezpečnostní politiky, aplikace a operační systémy, které může mít uživatel k dispozici.

Virtualizace desktopů (VDI)

Virtualizace desktopů řeší mnoho problémů souvisejících se správou a podporou koncových zařízení díky centralizovanému přístupu ke konsolidaci a řízení prostředků využívaných koncovými uživateli. Nasazení virtuálních desktopů zjednoduší procesy správy koncových zařízení, odstraňuje řadu bezpečnostních problémů, omezuje úniky dat a rizika spojená s ochranou osobních údajů a tím činí správu prostředí koncových zařízení levnější. Přenáší nároky na výpočetní výkon z koncového zařízení na stranu serverů, což jednak snižuje HW nároky na koncová zařízení a jednak přináší uživatelům rychlejší odezvu aplikací.

Mobilní zaměstnanci se mohou ke svým podnikovým aplikacím připojit bezpečně, bez ohledu na místo a koncové zařízení. Svůj tablet nebo smartphone pouze připojí k internetu a přistupují k virtuálnímu desktopu stejně jako by používail fyzický desktop v korporátní síti.

Virtualizace aplikací

Virtualizace aplikací umožní doručit libovolnou aplikaci na jakékoli myslitelné zařízení připojené k síti, ať již k podnikové LAN/WAN nebo k veřejné síti Internet. Koncovým zařízením může být osobní počítač s libovolným operačním systémem, tablet nebo smartphone.

Virtuální aplikace, ačkoli ve skutečnosti funguje jinde než na koncovém zařízení, dokáže využívat běžné prostředky a nástroje - tiskárnu, přenosné disky, webové kamery atd. Současně není problémem používat multimedia prostřednictvím virtuálních aplikací. Více najdete v produktových listech Virtualizace aplikací a Virtuální CAD/CAD stanice.

Správa koncových zařízení

Nasazujeme nástroje pro efektivní správu klientských zařízeních. Cílem je snížení nákladů na správu TCO (Total Cost of Ownership). Používáme tyto vybrané technologie výrobců Microsoft, IBM, VMware, Kaspersky, Citrix, BigFix. Pro specifické situace umíme nabídnout i zálohování koncových zařízení.

Chcete více informací?