Dejte zaměstnancům na výběr, budou produktivnější.

Umožněte lidem pracovat tak, jak chtějí a s nástroji, které jim vyhovují. Vydají ze sebe to nejlepší. Moderní firmy zařazují produkty Apple mezi své standardy koncových zařízení pro vybrané pracovní role či pro zaměstnance. 

Apple, Koncova-zarizeni, Sprava-IT

Proč to dělají a tvrdí, že je to ekonomicky zajímavé? Když firmy investují do produktů Apple, klesají náklady. Přijde vám toto tvrzení při běžné ceně Apple zařízení jako nesmysl? Prohlédněte si výzkumy, které ukazují, že je to v určitých oborech a situacích realita. Když se zohlední všechny náklady na hardware, software, podporu a provoz, vychází Apple produkty levněji než srovnatelné PC.
Detaily z výzkumu Forester
 

S produkty Apple ve firmě roste produktivita a kreativita. 

Apple produkty z podstaty svého vzniku, vize a vývoje nejlépe podporují intuitivní ovládání, mobilitu, spolupráci i kreativní tvorbu obsahu. Vlastnosti zařízení a aplikace celého ekosystému iOS zvýší vaši konkurenceschopnost a rychlost poskytovaných služeb. Apple produkty a jeho operační systémy jsou plně podporovány všemi hlavními podnikovými systémy, výborně na nich pracuje i nerozšířenější kancelářská platforma Office 365/ Microsoft 365. Apple vytvořil a dále rozvíjí i sadu vlastních unikátních systémů a služeb, které uživatelům pomáhají využívat Apple zařízení ještě víc produktivněji - patří mezi ně iCloud, iMessage, FaceTime, Apple Pay, Apple ID a mnoho dalších. Na Apple Apps Store je k dispozici nepřeberná paleta již vytvořených aplikací a další si můžete nechat dle firemních potřeby vytvořit na míru. 
 

Přizpůsobení pracovního prostředí

Zaměstnanci si mohou přizpůsobit pracovní zařízení podle svého. Nad rámec základního firemního nastavení si zaměstnanci mohou svá zařízení přizpůsobit a vybrat přesně takové aplikace, jaké jim vyhovují. Pracovní prostředí lze oddělit jednoduše od osobních potřeb a tyto dva světy takto i držet oddělené i dlouhodobě.  

Vysoké zabezpečení. Z podstaty věci. 

Bezpečné softwarové systémy se neobejdou bez silných základů integrovaných přímo do hardwaru. Proto mají veškerá zařízení Apple, ať už na nich běží systém iOS, iPadOS, macOS, tvOS nebo watchOS, bezpečnostní funkce zapracované už do návrhu křemíkových čipů. Zabezpečení je navrženo tak, aby maximalizovalo bezpečnost operačních systémů Apple a přitom neomezovalo jejich použitelnost. Vztahuje se na spouštěcí procesy, aktualizaci softwaru i běžný provoz operačního systému. 

Apple používá vícevrstvou ochranu, jejímž úkolem je vyloučit přítomnost známého malwaru v aplikacích a jakoukoli manipulaci s jejich kódem. Další ochranná opatření pak zajišťují účinný dohled nad přístupem aplikací k uživatelským datům. Zařízení jsou vybavena šifrovacími funkcemi, které chrání uživatelská data a v případě krádeže nebo ztráty zařízení, je umožňují vymazat na dálku. 

Zjednodušení nasazení a provozu produktů Apple v prostředí firmy

Jakmile se rozhodnete vybrané Apple produkty zařadit jako možný standard pro vaše zaměstnance, je dalším logickým krokem jejich nastavení a konfigurace podle vašich firemních IT zásad.  IT specialisté daná zařízení nasadí, nakonfigurují a mohou spravovat vzdáleně. Produkt vybalí z krabice až sami zaměstnanci. Následné používání kterékoholiv zařízení je intuitivní, takže uživatelé v rámci firmy toho zvládnou samostatně víc s menší pomocí. Tím se opět snižují náklady.

Výzkum, který už jsme zmínili, zjistil, že uživatelé Macu vytvářejí o 50 % méně žádostí na podporu a když už je potřeba něco vyřešit, každán žádost stojí v průměru o 25 % méně. Apple má připravenu řadu českých přehledů, postupů a příruček, jak celou věc z pohledu interního IT oddělení či externího dodavatele zjednodušit. AUTOCONT vám s využitím Apple nástrojů může efektivně pomoci. 

Nasazování iOS a iPadOS
Nasazování Maců
Nástroj Apple Business Manager

Dlouhodobá užitná hodnota produktů Apple. Chytrá investice? 

Apple navrhuje produkty tak, aby hodně vydržely. Vyrábí je z odolných materiálů, testuje jejich schopnost, odolávat mechanickým vlivům, vodě a prachu, extrémnímu teplu nebo zimě, ale i chemickým poškozením.  Velmi často v tom přesahuje mezinárodní standardy. Apple dlouhodobě drží filozofii, při níž aktualizacemi operačního systému zpřístupňuje nové funkce uživatelů i mnoha starším generacím zařízení zpětně.

Proces aktualizace je ve srovnání s jinými platformami velmi jednoduchý a rychlý, mnohem více uživatelů díky tomu používá nejnovější verze systému. To má své velké výhody jak pro vývoj aplikací, tak pro bezpečnost. Výše uvedená kombinace vlastností vede k tomu, že produkty Apple si po celou dobu svého životního cyklu uchovávají vysokou hodnotu a v důsledku jsou tedy výhodnější. Podle nedávného výzkumu vyjdou tříleté náklady na hardware a software jednoho Macu zhruba o 1 200 Kč levněji než u srovnatelného PC, a to navzdory tomu, že pořizovací cena Macu je o 11 000 Kč vyšší. 
 

Ekonomicky zajímavé modely dodávek a financování produktů Apple.  

Na rozdíl od jiných zařízení, která se na konci svého životního cyklu přestanou používat nebo jsou někomu darována, je možné Apple produkty díky jejich vyšší zůstatkové hodnotě dát na protiúčet při nákupu novějších modelů. Všechny potřebná zařízení umíme dodat ve formě investice s následnými odpisy nákladů v majetku či v různých formách financování a tak dostat výdaje do formy průběžných provozních nákladů. Zde se právě nabízí i možnost již v úvodu do průběžných nákladů započíst vysokou zůstatkovou hodnotu Apple produktu ze zpětného odkupu, který umíme také zajistit. 

Máte zájem o více informací?

Pokud vás informace k této oblasti naší nabídky zaujaly, máte dotazy či zájem o upřesnění k vaší konkrétní situaci, kontaktujte AC specialistu: Martin Černík, martin.cernik@autocont.cz. Případně se obraťte na svého obchodníka v rámci AUTOCONT regionálního centra.

Chcete více informací?