Vychází podzimní vydání Business Central 2021 wave 2

Tak jako každý rok Microsoft opět vydal další velké podzimní vydání podnikového informačního systému Dynamics 365 Business Central 2021 wave 2.

Toto vydání Business Central přináší celou řadu nových funkcí a vlastností, které jsou popsány zde v plánu vydání. Citelně je znát neustálá snaha na zjednodušení seznámení uživatelů se systémem podporované výukovými tipy, vestavěnými prohlídkami a kontrolními seznamy.  

Investice Microsoftu se dále zaměřily především na:

  • Vylepšení prostředí pro jednodušší a efektivnější práci uživatelů, ale i administrátorů.
  • Prohloubení spolupráce se službou Microsoft 365 umožňující sdílení více informací z Business Central v Microsoft Teams.
  • Integraci Business Central a Microsoft Dataverse s efektivnější synchronizací záznamů.
  • Další významný posun v oblasti výkonnosti a bezpečnosti systému.

Detaily, co vše je součástí tohoto vydání naleznete na stránkách Microsoftu.

Expanze do dalších zemí a regionů

Přibylo dalších 7 zemí nebo regionů, kde je nyní online verze Business Central k dispozici. Patří mezi ně Argentina, Bulharsko, Chile, Myanmar, Portoriko, Slovensko a Ukrajina. Jedná se o partnerská řešení, které lze stáhnout z AppSource. AUTOCONT má také vlastní legislativní lokalizaci pro Slovensko - AC Slovak Legislative Pack dostupnou pro on-line i on-premises.

Česká verze pokračuje v převodu lokálních funkcionalit na moderní technologii rozšíření (extensions)

Jednou z novinek v rámci české lokalizace je postupný převod českých funkcionalit na tzv. rozšíření (extensions). V tomto vydání se objeví 2 nová rozšíření a to Zálohové platby pro Česko (Advance Payment localization for Czech) a Bankovní doklady pro Česko (Banking Documents localization for Czech). Tím je ukončen převod původních českých funkcionalit na novou technologii rozšíření a dále lze očekávat jejich vylepšování, případně doplňování.

Funkcionalita Zálohové platby byla kompletně přepracována a není automaticky aktivní. Uživatelé si je musí aktivovat prostřednictvím Správy funkcí. Mohou si vše tedy nejprve důkladně vyzkoušet např. v Sandboxu nebo vlastním testovacím prostředí, což určitě doporučujeme, a teprve poté funkci zapnout v ostrém prostředí. Při zapnutí dojde k automatickému provedení upgrade dat stávajících Záloh do nové funkcionality.  

Rozšíření Bankovní doklady umožňuje vytvářet platební příkazy a bankovní výpisy ve formě, která respektuje české zvyklosti. V bankovním softwaru můžete importovat a exportovat bankovní soubory. Funkcionalita byla převedena na novou technologii pouze s jednou zásadnější změnou a to, že Bankovní výpisy se nově zpracovávají s využitím Finančních deníků místo Deníků odsouhlasení.

Vše si snadno vyzkoušíte

Nejjednodušší způsob, jak se s novinkami, ale i stávající funkcionalitou seznámit, je možnost zaregistrovat si online verzi Dynamics 365 Business Central a zde si bezpečně v Sandbox prostředí vše prozkoumat.

S implementací Vám rádi pomůžeme

AUTOCONT má zkušenosti z desítek implementací a známe rozsáhlé možnosti nastavení systému i jeho funkcionality. S naší pomocí je pak implementace mnohem snadnější a rychlejší.
V případě zájmu kontaktuje Petra Janouška na adrese petr.janousek@autocont.cz.

Chcete více informací?