Top 5 oznámení z listopadového Microsoft Ignite 2021

Nové možnosti pro Microsoft365 a Teams, vylepšení Azure a zabezpečení patřily mezi největší oznámení na podzimní konferenci Microsoft Ignite. Přečtěte si, co konference přinesla a jak Microsoft vidí budoucnost.

Co je Microsoft Ignite?

Microsoft Ignite je největší událostí pro technologické profesionály, kteří chtějí čelit současným i budoucím výzvám a chtějí se na ně připravit, stejně jako předvídat potřeby svých zákazníků a zlepšovat jejich životy pomocí technologií. Je to okamžik, kdy jsou oznámeny nové nástroje, iniciativy a služby, které budou pokračovat v digitální transformaci.

Microsoft využil svou virtuální konferenci k odhalení nových funkcí a vylepšení s důrazem na zabezpečení, cloud a podnikové aplikace. Satya Nadella, CEO Microsoft uvedl, že v příštích deseti letech najdeme mnohem více digitalizace než v uplynulých čtyřech desetiletích a že Microsoft míří do éry všudypřítomné výpočetní techniky a ambientní inteligence.

A podívejme se blíže na ty největší novinky, které konference přinesla.

Microsoft Loop

Microsoft Loop je zcela nová aplikace zaměřená na vylepšení týmové práce. Nový koncept shromáždění důležitých informací napříč aplikacemi Microsoft 365 s cílem poskládat vše, co zrovna potřebujete, na místo, kde to potřebujete. Vyznačuje se výkonným a flexibilním plátnem s přenosnými komponenty, které si každý může sestavit podle vlastních potřeb. Pořád ale umožňují jednotlivcům a týmům vidět a seskupovat vše potřebné pro projekt, což umožňuje týmům myslet, plánovat a tvořit společně.

Microsoft Loop se skládá ze tří základních prvků: Komponenty, Stránky a Sdílené prostory. Loop Komponenty zůstávají synchronizované napříč aplikacemi Microsoft 365, takže uživatelé vždy pracují s nejnovějšími informacemi.

Microsoft Viva

S využitím Microsoft Viva se snaží Microsoft pomáhat urychlit a transformovat zkušenosti zaměstnanců (empolyee experience). A jak si společnosti stále více uvědomují, pozitivní pracovní zkušenost zaměstnanců je důležitá nejen pro naplnění firemní kultury, ale i pro zajištění růstu na trhu. Takže právě Microsoft Viva může být s prvními čtyři moduly: Connections, Insights, Topics a Learning užitečným zdrojem pro zlepšení plnění cílů a spolupráci zaměstnanců. A to díky propojení komunikace, znalostí, výuky, zdrojů informací a přehledů a začlenění těchto prvků do pracovního procesu. Viva využívá Microsoft 365 a prostředí Microsoft Teams a pomáhá vytvářet firemní kulturu, která podporuje jednotlivce i týmy, ať pracují odkudkoli.

Nyní jsou všechny čtyři tyto moduly obecně dostupné. Příští rok také přijde nový modul Ally.io jako způsob, jak dosáhnout lepších obchodních výsledků.

Microsoft Mesh pro Teams

Jak se schůzky Microsoft Teams vyvíjely, funkce jako zobrazení mřížky nebo režim společně znamenaly začátek 2D zážitků ze schůzek. Se zavedením Mesh pro Microsoft Teams je na obzoru další skok v oblasti 2D a 3D zážitků.

Microsoft Mesh posouvá online komunikaci a schůzky do světa virtuální reality, kde místo uživatelů mohou být avataři, kteří reprezentují gesta i výrazy. Tato služba nově umožňuje spolupracovat na jednom projektu v rámci jedné místnosti, přestože každý účastník se fyzicky nachází v jiném koutu světa. Skrze platformu Microsoft Mesh se můžete virtuálně teleportovat za svými kolegy a pracovat s nimi ve smíšené realitě. Vytvořit tak virtuální kancelář, vývojové centrum nebo konferenční místnost a podnítit tak kreativitu a podpořit týmovou spolupráci.

Pořád bude možné ve virtuálních schůzkách využívat existující týmové dokumenty, prezentace a obsah z Microsoft 365. Nejvíce službu ocení návrháři a inženýři pracující s 3D modely, které si mohou ukotvit do virtuálního prostoru, detailně si je prohlížet a přímo na nich provádět úpravy.

Mesh pro Microsoft Teams překlenuje propast mezi fyzickým a digitálním řešením a umožňuje uživatelům připojit se napříč zařízeními, ať se rozhodnou žít a pracovat odkudkoli. Tyto zážitky budou dostupné jako součást Teams na PC, mobilu a prostřednictvím zařízení pro smíšenou realitu.

Microsoft Teams Connect

Microsoft Teams Connect přináší další krok k spolupráci bez hranic. Díky propojení Microsoft Teams Connect s možnostmi zabezpečeného přístupu Azure Active Directory (Azure AD), usnadní Microsoft spolupráci napříč organizacemi ve velkém měřítku.

Tato nová funkce, umožní sdílet kanály týmů s jednotlivci a týmy napříč více organizacemi. Uživatelé budou moci naplánovat schůzku sdíleného kanálu, používat aplikace Microsoftu a sdílet každý kanál až s padesáti týmy a tolika organizacemi, kolik bude potřeba. Velkým přínosem je i snadný přehled kanálů, kdy je na první pohled vidět, ve kterém kanálu je externí uživatel a který kanál je pouze ve vaší společnosti. Vylepšení se dočká i Chat, kdy uživatelům Teams umožňuje chatovat se členy týmu i mimo jejich pracovní síť.

Nejzajímavější na tom je, že externí uživatelé už nemusí být přidáváni s účtem hosta. K pozvání libovolného uživatele Teams postačí e-mailová adresa nebo telefonní číslo.

 

Context IQ

Jedna věc, kterou musí umělá inteligence pochopit, aby mohla dělat inteligentní práci, je kontext. Context IQ je nativně integrovaná AI v rámci Microsoft 365, která dokáže předvídat, vyhledávat a navrhovat informace, které lidé potřebují přímo v průběhu své práce. Integruje se s Microsoft Editor, Teams, Dynamics 365 a Loop.

Dnes může Editor pomáhat lidem psát s jistotou, opravovat gramatiku a pravopis v dokumentech, e-mailech a na webu, vytvářet kontextově relevantní návrhy, když uživatel píše a automatické dokončování vět. S Context IQ je Editor posunut na další úroveň tím, že uživatelům nabízí prediktivní pomoc. Podle Microsoftu pomůže připojovat, vkládat nebo sdílet soubory, najít dostupné plány kalendáře, označit kontakty v souboru, zadávat data nebo objekty, a to vše rychleji.

 

Více o novinkách

V rámci konference Ignite bylo představených mnoho dalších novinek pro Microsoft Dynamics 365, Power Platform i Azure. Jako například služba Azure Cognitive Service, Azure Virtual Machine Scale Sets nebo Microsoft Defender pro zabezpečení Azure.

Chcete-li si přečíst o všech zajímavostech a oznámeních z konference, podívejte se na Ignite Book of News.

Nebo nám rovnou napište na pas@autocont.cz a my vám vysvětlíme novinky a jejich dopady na fungování vaší společnosti.

Chcete více informací?