Nejvíce využívané ERP v cloudu? Dynamics 365 Business Central

Je to více než rok od začátku pandemie, která urychlila digitalizaci nejen v českých firmách. A její tempo pořád nezpomaluje. Firmy více řeší přístupnost aplikací, které denně využívají, ale i náklady na provoz systémů.

Potvrzují to i zveřejněné údaje o informačním systému Dynamics 365 Business Central z letošní konference Directions North America pro obchodní partnery Business Central a Dynamics NAV.  Podle Mikea Mortona má nyní Dynamics 365 Business Central na své platformě v cloudu více než 15 000 zákazníků a zaznamenává roční nárůst uživatelů o 200 procent. Microsoft eviduje za uplynulých 5 měsíců 5 000 nových zákazníků, což je v průměru 1 000 nových zákazníků za měsíc. Jedním z vysvětlení nárustu počtu uživatelů je fakt, že stávající zákazníci přidávají v průběhu využívání počty uživatelů a tím významně roste průměrný počet uživatelů na zákazníka.

Trend digitalizace podporují i finanční výsledky společnosti Microsoft za rok 2020, ale i první výsledky roku 2021, které zaznamenávají 19% meziroční nárůst a předčily tak předpovědi. Ty komentuje Satya Nadella, CEO Microsoft, nadšeně slovy o budování cloudových řešení pro příští desetiletí a rozvojem technologického vývoje pro usnadnění transformace zákazníků.

Z toho nepopíratelně plyne, že ERP Business Central je jedním z nejrychleji rostoucích ERP v cloudu, na světě. A Microsoft je se svými řešeními a službami nepopíratelně lídrem digitální transformace.

Dynamics 365 Business Central

Je moderní informační systém pro malé a středně velké společnosti, které hledají jednoduché a snadno přizpůsobitelné řešení s komplexním pokrytím jejich potřeb a s intuitivním uživatelským prostředím. Nabízí zvýšení produktivity a konkurenceschopnosti, šetří vstupní investice a snižuje starosti spojené s provozem a bezpečností.

Dynamics 365 Business Central je podnikový systém, který lze rychle implementovat a jednoduše používat. Počty uživatelů je možné díky provozu v cloudu a měsíčnímu předplatnému upravit podle aktuálních potřeb, a tak optimalizovat náklady na provoz.

Překonejte překážky a získejte výhodu

Změna procesů a přístupu skoro vždy s sebou přináší i překážky. Těmi nejčastějšími u transformace firemních procesů mohou být:

  • Dostupnost finančních prostředků na realizaci celého projektu.
  • Lidský faktor a firemní kultura, které nejsou pozitivně nastaveny směrem k inovacím, změnám zaběhnutého.
  • Zastaralé systémy, které jsou mnohokrát upravovány na míru a zavedení nových procesů je téměř technicky nemožné.

Překážky je ale nutné překonávat a v dnešní době jsou nejúspěšnější firmy, které inovují, když všichni ostatní šetří. Firmy, které jako nejrychlejší vyřídí zákaznické požadavky správně. Firmy, které využívají data nejen pro řízení aktuální doby, ale pro predikci budoucnosti.

Všechny dopady digitální transformace mají přinést úsporu času zaměstnanců i nákladů a zvýšení efektivity celé firmy. Ve srovnání s vynaloženými investicemi koneckonců, dochází k vyrovnání nebo dokonce úspoře nákladů.

AUTOCONT, váš partner pro transformaci IT

Provádíme firmy turbulentním světem neustálých změn. Zkušeně, kompetentně, aby dnes i v budoucnu zůstaly konkurenceschopné. Pomůžeme i Vám najít tu správnou cestu a dosáhnout tak požadovaných cílů a přínosů. Kontaktujte AC specialistku Lucii Vavrinčíkovou na emailu lucia.vavrincikova@autocont.cz.

Chcete více informací?