Efektivní vzdálená správa koncových zařízení. I formou služby.

V mnoha firmách dokázali specialisté IT oddělení donedávna většinu potřeb kolem správy interně "oběhnout v papučích". V době, kdy je běžně v pracovní době 200 firemních počítačů na 150 adresách, už to tak jednoduché není.

Poslední rok velmi dobře ukázal, jak jsou na tom firmy z pohledu zabezpečení správy koncových zařízení, zda mají dost lidí, správné nástroje, dostatenčně pořešenou bezpečnost. Prostě aktuální doba přinesla významnou prověrku toho, zda všichni uživatelé firemních systémů mohou na svých zařízení spolehlivě a bezpečně pracovat bez omezení a výpadků.

Jaké nástroje na vzdálenou správu nabízíme?

Pro středně velké a menší organizace nabízíme primárně dva typy platforem pro sjednocenou správu všech typů koncových zařízení - Microsoft Endpoint Manager a VMware WorkSpace ONE. Nasazením těchto UEM nástrojů (Unified Endpoint Management) získává organizace komplexní nástroj pro řízení životního cyklu a spolehlivý provoz pc, notebooků, mobilů, tabletů, mobilů a dalších potřebných endpoint zařízení.

Pro rozsáhlé organizace a jejich potřeby umíme nabídnout kompetence a zkušenosti i pro další nástroje typu IBM MaaS360, BigFix či Citrix Endpoint Management.

Správa koncových zařízení formou služby?

Podívejme se na to jednoduše. Tak, jako se o váš firemní vozový park stará váš poskytovatel služeb car fleet managementu, tak se my stejně dobře dokážeme postarat o váš firemní počítačový park -  podnikové počítače, notebooky, tablety i mobily.

Formy AUTOCONT servisních smluv mohou být různého typu a rozsahu, od posílení možných služeb interního IT oddělení externími specialisty, až po komplexní správu koncových zařízení formou služby, kde můžete mít vše z jedné ruky. Od nákupu a potřebné formy financování, přes nasazení do provozu, až po relizaci zabezpečení a celkové správy placené průběžně na měsíční bázi. "Nastartujete a jedete."

V čem mají moderní zařízení své výhody?

Můžete je plně spravovat na dálku, zajístíte tak mnohem spolehlivěji provoz své flotily firemních strojů i každého jednotlivého uživatele, omezíte lokální výjezdy a zásahy na nezbytné minimum.  

Uživatelé jsou s moderními zařízeními také produktivnější s fungující týmovou spoluprací. Ať už jsou desktopová či mobilní nebo i dotyková, většinou vás překvapí svou nízkou váhou a dlouhou výdrží baterie.  Zároveň jsou všechna tato moderní zařízení vybavená i pro typy komunikace dnešní doby. Dají se zabezpečit proti zneužití a jsou také mnohem lépe připravena na kybernetické hrozby současnosti.

Efektivní nasazení nových zařízení do provozu, ať jsou kdekoliv

Velmi dynamicky se rozvíjí řada nástrojů, která ulehčuje úvodní nasazení nových koncových zařízení do provozu. Ať je jejich koncový uživatel kdekoliv, tedy rozbaluje své nové koncové zařízení ve firmě, doma či v hotelu, vše lze nakonfigurovat už před dodáním tak, aby vše potřebné bylo nastaveno v souladu s firemními politikami. Není nutné procházet úvodní obrazovky, jednotlivá nastavení a účty. Stačí se jen připojit k síti a vše se nastaví tak, jak správa IT vyžaduje. Uživatel pak dokončí instalaci jen zadáním několika málo kroků. 

U zařízení s operačním systémem Microsoft Windows používáme nástroj Autopilot, ten nakonfiguruje nové zařízení z cloudu pomocí několika kroků a umožní uživatelům sledovat, jak celá konfigurace probíhá. Díky přizpůsobení a jednoduchému nastavení lze se systémem Autopilot vytvořit lepší uživatelské prostředí. Zařízení lze pomocí Autopilotu i jednoduše zresetovat - odebrat osobní soubory, aplikace a nastavení a znovu použít původní nastavení zařízení, přičemž můžete zachovat identitu tohoto zařízení v Azure AD. To je ideální postup, když chcete zařízení využít pro dalšího uživatele.

U mobilních zařízení značek Apple a Samsung dokážeme využít podobné systémy, které připraví nová zařízení rychle a efektivně pro jejich provoz. Jedná se o využití zajímavé služby Apple Device Enrollment Program či nástroje Samsung Knox Mobile Enrollment a Samsung Knox Configure. 

Předkonfigurovaná zařízení pak mohou být snadno namapována pod kontrolu centrálních mananagement systémů organizace, ať už jde o telefony, tablety, notebooky nebo desktopy.

Komplexní služby AUTOCONT

Jak jsme již zmínili, zvládneme dodat vhodná moderní zařízení odpovídající potřebám vaší organizace, efektivně je nasadit do provozu a následně zabezpečit jejich efektivní provoz pomocí implementace systémů pro sjednocenou správu či komplexně dodávat a spravovat koncová zařízení formou průběžně placené služby - servisní smlouvy.

Tím ale možnosti našich služeb nekončí. Pro optimální komunikaci a spolupráci i zvýšení produktivity nabízíme na platformách Microsoft 365 i vlastní služby a řešení v oblasti portálů pro sdílení informací a dokumentů a další podpůrné aplikace a nástroje pro efektivnější a rychlejší procesy organizace. 

S využitím produktů Microsoft Defender for EndPoint a služeb Microsoft Information protection & Governance jsme schopni zvýšit bezpečnost koncových zařízení o pokročilejší ochranu proti kybernetickým hrozbám a navýšit úroveň ochrany podnikových dat a informací před únikem a krádeží.

Chcete více informací?