11 důvodů, proč pracovat na Macu. Proč ho používat i ve vaší firmě?

Od dob, kdy vzniklo destatero se obvykle hledá 10 důvodů. Mac je ale výjimečné a důvody, proč ho používat ve firmách, Apple našel hned 11. My tyto důvody komunikujeme tak, aby adresovaly potřeby lokálních zákazníků.

Pracovat s Macem je radost. Pro uživatele, ale i pro správce IT. Když lidem pro práci zařízení, která si zamilují, tak jde všechno jednodušeji. Když dáte svému IT oddělení zařízení, se kterými budou mít méně práce, dokážete výrazně snížit celkové náklady. Objevte 11 důvodů, proč Macy používat i ve vaší firmě.

1. Neskutečně výkonný čip M1

S čipem Apple M1 se všechno mění. Má jedinečné technologie, závratnou rychlost a je neuvěřitelně úsporný. Ve všech směrech je to převrat. Posune vpřed produkitivitu mnoha zaměstnaneckých rolí a tím i celé vaší organizace. Přečtěte si detaily o M1.

2. Nejdelší výdrž na baterii, svoboda pohybu

MacBook Air s výdrží baterie až 18 hodin, podává víc než dost výkonu, aby každý mohl pracovat, kde chce, jak chce a jak dlouho potřebuje. MacBook Pro s M1 při svém obdivuhodném výkonu vydrží dokonce až nepochopitelných 21 hodin. 

3. Paralelní práce s mnoha aplikacemi

Dělejte na několika projektech najednou, analyzujte tabulky při videokonferencích, v pohodě zvládejte i úlohy s nejvyššími nároky na výkon. Například MacBook Air s čipem Apple M1 je až 3,5× rychlejší než předtím.

4. Lehčí život pro každé IT oddělení

Automatizované nasazování umožňuje IT pracovníkům konfigurovat a spravovat zařízení na dálku nebo přizpůsobit proces nastavení potřebám vašeho týmu.  A pomocí řešení správy mobilních zařízení lze Macy efektivně spravovat v jakémkoli počtu. Ať už vaše organizace používá desítky, nebo desetitisíce zařízení, Mac zapadne do vaší existující infrastruktury. Více o správě apple zařízení.

5. Mac si poradí i bez IT oddělení

Mac je intuitivní a dá se snadno spravovat. Jednoduché nastavení a Průvodce přenosem dat vám pomůžou rychle zařízení uvést do provozu. A jeho spolehlivý hardware vás nenechá na holičkách, takže se hodí i pro menší firmy, které nemají podporu vlastního IT oddělení.

6. V dlouhodobém horizontu můžete snížit firemní náklady

Pokud zohledníte celkové náklady na IT a delší období, může být použití Maců pro provoz firmy levnější. Když máte míň požadavků na IT podporu a potřebujete míň softwaru či když zohledníte větší zbytkovou hodnotu zařízení, úspory se navyšují. Detaily z výzkumu Forester.

7. Inovativní firmy používají Mac

Podle údajů společnosti Apple více než 80 procent největších inovátorů světa používá ve svých organizacích Macy. Jde o mnoho startupů a menší firmy, velmi dynamické a inovátorské jako je Salesforce ale i velké a známé organizace, jako je SAP nebo IBM. Proč se nepokusit i ve vaší firmě zvýšit produktivitu a být stejně progresivní?

8. Firemní aplikace fungují hladce

Na Macu dnes dobře funguje většina podnikových aplikací, celý ekosystém Microsoft 365 od Wordu, Excelu po Teams, platformy jako Google Workspace, utility jako Dropbox či informační systémy jako Salesforce, Dynamics 365 či až po SAP. Většina moderních firmeních aplikací je tvořena jako "web based", tedy i s nimi budete na Macu pracovat jednodušeji a rychleji. A díky čipu Apple M1 fungují i oblíbené aplikace pro iPhone a iPad.

Zařízení Apple se dají snadno nakonfigurovat tak, aby k firemní síti přistupovala přes vestavěnou VPN a mají přístup k adresářovým službám pro správu identit a dalších uživatelských dat, například Active Directory, LDAP a Open Directory.

9. Vestavěné silné zabezpečení

Díky integrovaným funkcím, včetně zabezpečeného startu s ověřováním na úrovni hardwaru, průběžného šifrování, Touch ID a Gatekeeperu je Mac už v základu dokonale zabezpečený a předpřipravený pro firemní použití.

10. iPhone, iPad i Mac s důvěrně známým prostředím

Mac se chová stejně jako jiná zařízení Apple, která zaměstnanci tak důvěrně znají a rádi používají. A bezchybně s nimi spolupracuje. Kopírujte práci mezi zařízeními. Zvětšete si obrazovku. Berte hovory kdekoliv. Umožněte zaměstnancům pracovat tak, jak chtějí a s nástroji, které jim vyhovují, vydají ze sebe to nejlepší. Přečtěte si více zde.

11. Macy si i v dnešní době rychle pořídíte

Dostupnost firemních koncových zařízení je díky vysoké poptávce a nedostatkům světových výrobních kapacit velmi špatná. V případě Apple MacBook dokážeme našim zákazníkům poskytnout okamžitou dostupnost mnoha typů zařízení.

Ceny uvedené v eKatalogu jsou jednotkové doporučené ceny, pro firemní nákupy si vždy pro Apple požádejte o individuální projektovou cenu a platební podmínky. S obchodní poptávkou se obraťte na svého AUTOCONT obchodníka. Pokud ještě nepatříte k našim zákazníkům, vyhledejte kontaktní údaje našeho nejbližšího regionálního centra. Jsme nablízku v každém kraji a rádi vám pomůžeme s jakoukoliv IT potřebou vaší organizace.

Chcete více informací?