Hyperkonvergence. Odborný termín nebo jazykolam?

Při vyslovení HYPERKONVERGENCE by si nejeden člověk jazyk zamotal. A přitom je to technologie, která už mnoho let pomáhá navrhovat IT prostředí s řadou vlastností, dříve dostupných jen v těch nejdražších datových centrech.

Co to tedy vlastně je?

Jak uvidíte, podstata hyperkonvergence je velmi, ale opravdu velmi jednoduchá. Vezmeme pár serverů a nacpeme do nich nějaké disky. Servery vzájemně propojíme, spustíme na nich speciální sw vrstvu, která z interních disků vytvoří sdílené úložiště a máme hotovo. Servery mohou být dva anebo jich mohou být tisíce. Dá se říci, že v dnešní době mají takovou IT infrastrukturu zákazníci ze všech končin spektra, od největších až po nejmenší.

Hyperkonvergovaná IT infrastruktura má z pohledu dostupnosti obdobné vlastnosti, jako infrastruktura klasická (servery a poměrně drahá úložiště, minimálně střední třídy pracující ve dvojici, se schopností přežít výpadek kterékoliv části bez odstávky v běhu aplikací, tedy jak serverů, tak jednoho z úložišť).  Tohle je jedna z podstatných vlastností hyperkonvergence. Další důležitou vlastností je, že na zmíněných dvou až tisících serverech provozujeme kromě vrstvy dostupného úložiště i všechny virtuální servery potřebné pro běh firemních aplikací.

Hyperkonvergovaných systémů je mnoho, ale Dell VxRail nás přesvědčila.

V AUTOCONTU využíváme různé technologie a DELL VxRail nás přesvědčila. Už jste o ní slyšeli? Dá se podle vás mezi spoustou existujících hyperkonvergovaných systémů najít nějaký, který se od ostatních v něčem důležitém liší, protože prapodstata všech je stejná?

Dell VxRail běží na nejrozšířenějším systému VMware vSAN. Mimo další zajímavé vlastnosti má oproti jiným navíc velmi dobře propracovaný systém pro aktualizace celého prostředí. A to je obrovské usnadnění pro správce systému, který se tak může věnovat více svým uživatelům. Veškeré detaily k vlastnostem a výhodám DELL VxRail , jak je vidím já, se dočtete ZDE.

Zkušenosti s technologií jsme získali na mnoha projektech u zákazníků, jedním z těch posledních  je "Konsolidace několika datových center do společného hyperkonvergovaného řešení“ v První novinové společnosti. Více se dočtete v případové studii.

Chcete více informací?