HPE Alletra jako průlomové řešení pro ukládání dat

Mnozí z nás truchlí po osvědčených 3PARech a najednou máme několik zbrusu nových modelů. A aby si někdo nemyslel, že je to jenom tak, mají nové modely i nová jména, Alletra.

Alletra je tady! Přichází komplexní řešení!

HPE Alletra je nová řada datových úložišť, která je nativně řízena konzolí Data Services Cloud Console. Nabízí portfolio systémů optimalizovaných pro konkrétní úlohy a skládá se ze zařízení HPE Alletra 9000 a 6000 využívající technologii NVMe. Poskytuje architektonickou flexibilitu k provozování libovolných aplikací bez kompromisů. Každý model je v něčem specifický, ideální pro jinou podnikovou sféru a má různé přednosti. Proč bychom měli "upgrade" zvažovat a jaké jsou jeho výhody v symbióze s řešením HPE GreenLake?

Firmy čelí složité době. Roztříštěnost hardwaru, softwaru a manuálních procesů jim ztěžuje možnost konkurenceschopnosti a inovací, na neustále se měnícím trhu. Společnost HPE brzy rozpoznala potřebu poskytovat jednotné a konzistentní cloudové prostředí od okraje sítě až po cloud, a to prostřednictvím řešení HPE GreenLake. Alletra zkrátka umožňuje podnikům zbavit se heterogenity dat a využívat je bez ohledu na to, kde se nacházejí.

Na čem Alletra staví?

Alletra nejsou pouze disková pole, ale jedná se o komplexní řešení, které přináší cloudový model provozu všude tam, kde je potřeba nakládat s daty. Filozofií produktové řady je poskytnout uživatelům moderní výkonné diskové pole spolu s “cloud-based” správou, která zásadně urychlí implementaci a zjednoduší používání storage. Alletra tak zákazníkům poskytuje stejnou uživatelskou zkušenost, kterou znají od cloudových poskytovatelů, nicméně jim umožňuje zachování provozu pole v datovém centru uživatele. Celé řešení HPE Alletra je však postavena na třech základních kamenech.

Zvýšený hardwarový výkon - nalijme si čistého vína, co by to bylo za novou generaci, kdyby výkon stagnoval či se nějak zhoršil? Nové diskové pole dostalo do svého vybavení posílený hardware, který je i tentokrát postavený na těch nejmodernějších procesorech, ASIC čipech nebo NVMe discích. Díky těmto aspektům může poskytnout až 3x vyšší výkon ve srovnání s poli Nimble nebo Primera - a to už je slušný argument pro upgrade. Neodmyslitelnou součástí je i podpora nejnovějšího typu servisních služeb Tech Care, které vám pošetří vrásky na čele.

Data Services Cloud Console - Allerta se připojuje ke cloud-based management konzoli, která výrazně zjednoduší a zrychlí instalaci i správu diskového pole. A jaké jsou hlavní přínosy cloudové konzole?

 • Zjednodušené nasazení - systém umí sám objevit, připojit i naimplementovat diskové pole. Ano, a to vše v řádu několika minut, zcela sám, bez nutnosti oblushy IT specialistů.
 • Jednoduchá správa odkudkoliv a kdykoliv - správce se dokáže připojit k managementu odkudkoliv. Teda téměř odkudkoliv, jedinou podmínkou je samozřejmě připojení k internetu. Z daného místa pak může zařézení spravovat. Třeba i na dovolené.
 • Automatizovaná příprava LUNu - připojením a implementací samozřejmě chytrost systému nekončí. Soustava také automaticky provede vytvoření a nastavení logického disku (LUN) na základě požadované kapacity a definovaného typu úloh, které si uživatel sám nastaví.

InfoSight - již známá umělá inteligence pro ty, kteří se s diskovými poli Nimble nebo Primera setkali. Stejně jako tato dvě stávající disková pole, také Alletra dostala výbavu ve formě integrace do platformy InfoSight. Uživatel má tedy k dispozici prediktivní a proaktivní analytika řízená umělou inteligencí, která umožňuje předcházet výpadkům a pomáhá optimalizovat výkon diskového pole. Budete tak informováni o hrozbách dříve, než stihnout vůbec vzniknout.

Nové modely, jejich vlastnosti a trocha technických pojmů

Obě řady a všechny jejich modely jsou pouze v provedení All NVMe a využívají tedy NVMe/FC rozhraní. Všechna disková zařízení v úložišti mohou tedy být NVMe připojená přímo na PCIe sběrnici. U řady 9000 je to v současnosti 48 NVMe zařízení, postupně se počty zvednou na 144 a 240ks. Samozřejmostí je velké množství a typy portů od 10Gb přes 25Gb až po 100Gb Ethernet, 16 nebo 32Gb FC a využití SCM modulů. Výkon v řádu jednotek milionů IOPs se submilisekundovou latencí (250us). Active-active Metro Cluster. Řada 6000 je také All NVMe s možností osazení od 12 nebo 24 a v blízké budoucnosti až do 72 NVMe diskových zařízení, vybavená obdobnými počty a typy portů a výkonností ve statisících IOPs (např.700.000). Peer Persistence Metro Cluster (active - active) mezi stejnými modely nebo dokonce mezi novými i staršími modely, tedy HPE 3PAR a HPE Primera. Migrace dat ze všech starších modelů na nové. Výroba probíhá navíc v ČR, na dodávku bychom tedy nemuseli čekat příliš dlouho. Hlavní vlastnosti a parametry by ve zkratce mohly vypadat takto:

Alletra 9000, která evolučně navazuje na disková pole HPE Primera

 • 4U šasi, 2 až 4 kontroléry v režimu All-Active
 • RAID 6 ochrana disků
 • Šasi s 48 pozicemi pro NVMe SSD disky
 • Možnost osazení několika porty
 • Podpora replikace, deduplikace, komprese

Alletra 6000, která evolučně navazuje na disková pole HPE Nimble

 • 4U šasi, 2x kontroléry v režimu Active / Standby
 • Triple+ Parity RAID ochrana disků
 • Šasi s 24 pozicemi pro NVMe SSD disky
 • Možnost osazení několika porty
 • Podpora replikace, deduplikace, komprese

Alletra + GreenLake? Dokonalý pár.

Samozřejmostí je možnost nakupovat (nejen) nová úložiště formou As-a-Service díky programu HPE Green Lake. Potřebná zařízení vám navrhneme, dodáme do vašeho datového či hostingového centra, nainstalujeme je, zprovozníme konektivitu na HPE portály pro správu a management a po podpisu smlouvy vám pak budeme měsíčně fakturovat pouze spotřebovaný procesorový výkon a obsazenou kapacitu úložišť. Podobně, jako jste možná zvyklí, na provozování některých svých aplikací v cloudu můžete podle potřeby navyšovat, ale i snižovat své nároky a tím ovlivňovat fakturovanou částku.

Jaké jsou výhody varianty s HPE GreenLake službami?

 • Můžete si otestovat, co potřebujete - vzorovou konfiguraci přivezeme a může být testována 30 dní ve vašem prostředí zdarma, pokud bude vyhovovat, jen ji přepnete do provozu.
 • Platíte průběžně za to, co využíváte - typicky jde měsíčně o padesátinu až šedesátinu částky celkové investice realizované klasickým způsobem
 • Dopřejte si pětinu navíc - v ceně konfigurace je k dispozici 20% rezerva pro škálování výkonových potřeb nahoru bez placení předem, když zvýšený výkon bude potřeba, tak ho aktivujete a začnete platit.
 • Čerpáte až moc? - Při potřebě naopak výkon či rozsah IT infrastruktury snížit směrem dolů, AUTOCONT vyjedná změnu HPE GreenLake kontraktu dle potřeb.
 • Jednoduše upgradujte - tento typ kontraktu též po čase umožňuje mnohem jednodušeji změnit storage technologií na novější a plynule na ní přejít.
 • I v tomto případě jsme vaše IT - s unifikovanou správou vašeho privátního cloudu i veřejných cloudů efektivně pomůže platforma HPE GreenLake Central a zkušení specialisté AUTOCONT a HPE.

Jak to vidíme my?

Na závěr si však dovolíme shrnout, jak vidí výhody AUTOCONT specialista:

 • Vysoký výkon díky ALL NVMe technologii
 • Jednoduchá instalace
 • CLOUD integrace a management
 • Integrace s portálem AI HPE InfoSight
 • Snadná aplikace vysoké dostupnosti na úrovni dvou datových center
 • GreenLake a způsob nákupu formou As-A-Service

Rádi vám náš pohled upřesníme, případně vám poradíme s výběrem vhodného zařízení, softwaru či služby. Obraťte se na našeho AC specialistu Petra Ježka - petr.jezek@autocont.cz, případně na svého obchodníka v rámci regionálního centra. Jsme tady pro vás.

Chcete více informací?