Začněte cestu transformace procesů vaší firmy ještě dnes

Je dnes denně zmiňovaná digitální transformace podobným buzzwordem jako svého času cloud nebo Průmysl 4.0? Nebo je trvalým tématem, které je nutné řešit pro efektivní řízení firem neustále?

Co znamená v praxi digitální transformace?

Transformace není konkrétní produkt nebo služba, je to přístup, který mění procesy i cesty jakými se řídí firma a dělá svůj byznys. A to vše díky využití dostupných technologií.

Nejde jen o přechod z papírových dokumentů k mobilním aplikacím nebo automatizaci procesů. Při digitální transformaci firmy auditují všechny podnikové postupy, interní systémy a zkoumají názory zákazníků. Následně hledají odpovědi na otázky jako například:

 • „Můžeme upravit proces, aby přinesl lepší výstup pro řízení nebo rozhodování?“
 • „Přinesla by automatizace snížení pracnosti a zrychlení vyřízení úkolu?“
 • „Mohou data pro výrobu nebo expedici přicházet rychleji a s menší chybovostí?“
 • „Lze zavést nové postupy, které zvýší zákaznickou spokojenost?“ a mnoho dalších.

Cílem všech těchto otázek je odhalení slabých míst a vytvoření prostoru pro nasazení digitálních technologií a aplikací. A to za účelem zvýšení efektivity řízení firmy, získání konkurenční výhody na trhu a nabídky co nejlepší zákaznické zkušenosti, v neustále se měnící době.

 

Překonejte překážky

Změna procesů a přístupu sebou skoro vždy přináší i problémy. V dnešní době jsou nejúspěšnější ty firmy, které inovují, když všichni ostatní šetří. Těmi nejčastějšími překážkami u transformace firemních procesů a zavedení nových technologií mohou být:

 • Dostupnost finančních prostředků na realizaci celého projektu.
 • Náročná tvorba aplikací a nasazení do provozu.
 • Zastaralé systémy, které jsou mnohokrát upravovány na míru a zavedení nových procesů je technicky téměř nemožné.
 • Obava z provozu aplikací nebo systému v cloudu.
 • Obtíže návrhu a tvorby aplikací pro usnadnění procesu stávajícím dodavatelem ERP systému.

Všechny dopady digitální transformace mají, ale přinést úsporu času zaměstnanců i nákladů a zvýšení efektivity celé firmy. 

 

Jak na změnu?

Využijte nejmodernější platformu Microsoft Power Apps pro digitalizaci čehokoliv - od vylepšení produktivity až po složité, jedinečné řešení obchodních procesů. Power Apps umožňuje každému modernizovat, inovovat a řešit výzvy rychleji v jakékoli části podnikání.

Začít s Power Apps je snadné se správným partnerem. Ukážeme vám, jak můžete automatizovat manuální procesy náchylné k chybám a uvolnit zdroje, abyste se mohli více soustředit na iniciativy, které jsou hybnou silou inovací.

Můžeme vám také pomoci:

 • „Odemknout“ novou technologii pro podporu a posílení plnění úkolů vašich zaměstnanců.
 • Rozšířit své zdroje na podporu vývoje aplikací.
 • Vytvářet aplikace s omezenými zdroji a vyvíjet úžasné nástroje.
 • Zabezpečit svá data a zajistit dodržování předpisů.

 

Aplikace PowerApps

Podívejme se rovnou na několik příkladů toho, jak lze využít aplikace tvořené v PowerApps k urychlení digitální inovace a transformace: 

 • urychlete schvalování objednávek, smluv a faktur nebo jiných dokumentů pomocí ACtive Workflow s ohledem na oprávnění ale i rozpočet jednotlivých středisek
 • centralizujte a modernizujte plánování úkolů a požadavků pro vaše týmy a zaměstnance přehledně na jednom místě, pomocí KANBAN nástěnek
 • budujte vztahy se zákazníky a podpořte svůj obchodní tým na cestách nebo v kanceláři pomocí intuitivního ACtive CRM
 • podpořte své servisní techniky v terénu a současně efektivně řiďte zákaznické oddělení a servisní požadavky díky aplikaci ACtive ServiceDesk
 • optimalizujte a zrychlete proces příjmu zboží na sklad s využitím mobilní aplikace, která automaticky došlé zboží zaeviduje a vygeneruje doklady s příjmem související
 • řešte přehledně a efektivně interní distribuci pošty ve firmě pomocí ACtive Recepce napříč několika pobočkami včetně komunikace s ní související
 • pomocí aplikace zefektivněte svoje HR procesy a usnadněte administraci nástupu nových zaměstnanců, ale i jejich odchody nebo řešení žádanek na nákup techniky, dovolenou nebo služební cestu

 

AUTOCONT vyvinul aplikace s ohledem na potřeby svých zákazníků

Vyšší efektivita, pružnější procesy a dosažení vyšší produktivity jsou hlavní důvody, proč se AUTOCONT zabývá vývojem progresivních cloudových aplikací. Díky zkušenostem z mnoha projektů, v různých odvětvích vytváříme přehledná podniková řešení, která v sobě zahrnují procesní know-how a přináší zvýšení efektivity.

Všechna řešení stavíme na nejnovějších trendech podnikových systémů. Díky využití Microsoft PowerApps je pak možné řešení snadno rozšířit a automatizovat další pracovní postupy, případně je doplnit dalšími nástroji Microsoft Office 365 a Microsoft Dynamics 365.

 

Kontaktujte nás

Chcete zjistit o možnostech využití aplikací na podporu podnikové efektivity a produktivity více? Zaujaly vás možnosti Microsoft PowerApps nebo už podobné aplikace využíváte, ale chcete je více rozvinout?
Kontaktujte nás na emailu pas@autocont.cz.

 

Chcete více informací?