Kde dnes budu sedět?

Objevte možnosti řízeného sdílení pracovních míst.

Home office se díky současné situaci v řadě firem zabydlel a zřejmě zůstane vyhledávaným bonusem i po skončení doby koronavirové. Následek? Není třeba mít pro každého zaměstnance vlastní stůl. Pracovní místa mohou sdílet. Jak ale zajistit, aby v daný den byl stůl pro každého, kdo přijde?

Předejděte zmatkům a nechte zaměstnance místo si zarezervovat. Jednoduše – prostřednictvím Outlooku. Stejně, jako si rezervují zasedací místnost.
Od listopadu 2020 je tato funkcionalita v Outlooku dostupná. Stačí, když správce Microsoft 365 sdílená pracovní místa nastaví, zadá jejich kapacitu a dobu minimální rezervace.

Proč kapacitu? Můžete nechat rezervovat každý stůl samostatně – pak si zaměstnanec při rezervaci vybírá konkrétní stůl. Třeba u okna? Nebo nastavíte kapacitu místnosti či bloku míst – a zaměstnanec si rezervuje jedno z nich až do naplnění kapacity.

Jak rezervaci zadat? Chcete zítra dopoledne pracovat z kanceláře? Jednoduše z kalendáře v Teams naplánujete novou schůzku. A už se nabízí budova a přehled míst – vyberte si to nejlepší místo. Hotovo.

rezervace-mista.png

E-mailem dostanete potvrzení rezervace.

Nebo jste zvyklí rezervovat zasedačky z Outlooku? Z kalendáře Outlooku naplánujte novou událost. Pro snadné dohledání vhodné místnosti můžete použít vyhledávač místností, ten vám pomůže dohledat právě i pracovní místo. Vyberte si ho podle volby budovy, podlaží, kapacity – přehledně a rychle.

rezervace-mista-2.png

A opět e-mailem dostanete potvrzení i s informací, kolik míst ještě zbývá k rezervaci v dané místnosti či bloku.

rezervace-mista-3.png

Co když už je kapacita naplněná?
Pak to uvidíte přímo při rezervaci. Velice přehledně jsou volná místa označená zelenou a zaplněná červenou barvou. Když se přesto pokusíte o rezervaci, upozorní vás informační okno.

rezervace-mista-4.png

A co když vám rychlejší kolega během vkládání rezervace místo vyfoukne? Nebo prostě trváte na tom, že chcete právě tohle místo. E-mailem dostanete zprávu s i přehledem, kdo má na stejnou dobu rezervaci. Můžete se s kolegy domluvit. Třeba si sednou jinam. 😊

rezervace-mista-5.png

Chcete se dozvědět více informací o našich zkušenostech a chytrých řešení? Rádi Vám odpovíme, kontaktujte nás

Chcete více informací?