Tři minuty

Přestože to tak nevypadá, na druhé straně okna našeho internetového prohlížeče je jedno velké bojiště.

Internet se stal bitevním polem, kde se utkávají mocnosti v době „nehorké“ války. Špionážní a sabotážní hackerské skupiny provádějí své operace každou minutu a my občas můžeme být „vedlejší škodou (collateral damage)“ takové akce. Je to místo, kde zběhlí profesionální žoldnéři kyberválky se připojují ke kriminálním gangům, aby si přivydělali. Místo, kde kriminální gangy našly nové pole pro nové aktivity vedoucí k nezákonnému obohacení. Narazíme i na studenty, kteří si zkoušejí a testují, co dokáží. Prostor, kde nic není nemožné.

Jsou to hrozby číhající na každého z nás, kdo se připojí do Internetu. Množství hrozeb je stejně velké jako je Internet velký, tj. nekonečný. Každý den se objeví nové hrozby a nové techniky, jak vás a vaše uživatele oloupit. Mimochodem věděli jste, že v roce 2019 bylo v průměru denně odesláno cca 294 miliard emailů?

V roce 2018 bylo v průměru 43% všech emailů otevřeno na mobilech, a to jsem zase o pár let dále. A mimochodem, když jsme u těch nástrah a statistik, denně dostaneme v průměru asi 121 emailů (lidé pracující na kancelářských pozicích). 90% globálně odeslaných emailů obsahovalo škodlivý kód nebo bylo spam. Pokud by náš bezpečnostní systém měl 99% účinnost, vychází nám denně celý jeden „krásný“ potenciálně nebezpečný email na každého uživatele.

Víte co prý říkají hackeři? „Hacknout hardware trvá i 3 měsíce, hacknout software trvá i 3 týdny, hacknout uživatele trvá většinou 3 minuty.“

Nespoléhejte na to, že se vaši uživatelé dokáží sami ubránit, chystejte je na to, trénujte je. Bohužel se dá čekat, že ten útok jednou přijde. Připravujte své systémy a připravujte své plány na den, kdy vás napadnou. „Statistika nuda je, má však cenné údaje...“ Hezký a lepší rok 2021.

Pokud nevíte, kde je největší nebezpečí, co byste měli udělat hned a co počká, jaký bezpečnostní systém je vhodný pro vás s ohledem na váš business a velikost, klidně se obraťte na AUTOCONT. Rádi Vám poradíme a jak se říká za zeptání, nic nedáte :-). AUTOCONT ví jak.

Chcete více informací?