Tiskové zprávy - 2017

Ondřej Matuštík finančním ředitelem AutoContu

Ostrava (1. prosince 2017) - Novým finančním ředitelem AutoCont Holding a.s. se od 1. 12. stává Ondřej Matuštík. Ve funkci nahrazuje Jaromíra Babince, který se bude věnovat oblasti strategického rozvoje firmy a akvizic v ČR i v zahraničí.

Nový systém pro měření emisí nastaví stanicím přísnější podmínky

Praha (10. listopadu 2017) – V listopadu v režimu testování a od prosince letošního roku v ostrém provozu začnou všechny stanice na měření emisí používat nový systém kontrol. Ministerstvo dopravy si od systému nasazeného AutoContem slibuje mimo jiné konec podvodům s emisemi.

Stále více firem sází v IT na externí služby

Ostrava (1. listopad 2017) – Tempo vývoje IT a nedostatek specialistů nutí české firmy měnit IT strategii. Stále častěji tak firmy nemají vlastní IT oddělení a najímají si externí IT specialisty, kteří část či celou IT problematiku řeší s vyšší efektivitou za ně.

Investiční skupina KKCG vstupuje do AutoContu

Praha (19. říjen 2017) – Investiční společnost KKCG podnikatele Karla Komárka kupuje majoritní část holdingu AutoCont, který je největším nezávislým českým poskytovatelem IT služeb. Je to letos nejvýznamnější akvizice v oblasti informačních technologií v Česku. Smlouva mezi oběma subjekty byla podepsána včera.

Čtvrtý ročník konference TechFórum ve znamení bezpečnosti a provozu IT

Ostrava (září 2017) – Již počtvrté připravil AUTOCONT pro své zákazníky odbornou konferenci TechFórum, která i letos zaznamenala velký zájem ze stran IT manažerů a specialistů. Letošní konference se nesla v duchu motta „Trendy v budování bezpečnosti a provozu IT v organizacích“.

Distributor energií provoz IT řešit nemusí

Praha (září 2017) – Pro Českomoravskou distribuci s.r.o. bylo hlavním požadavkem na dodavatele IT řešení minimalizovat vlastnictví, maximalizovat bezpečnost, jednoduchost a snadnou, téměř neomezenou rozšiřitelnost, a to především z pohledu počtu uživatelů a úložné kapacity.

Již žádný papír díky digitalizaci dokumentů

Ostrava (červen 2017) – Úspora času, financí, ale i zodpovědný přístup k životnímu prostředí. To vše v sobě snoubí digitalizační řešení pro společnost Linaset, která se významně zbavila papírové zátěže.

Hlavním tématem IT pro Byznys byla digitální transformace

Praha (květen 2017) – Koncem května se v pražském hotelu Pyramida konal druhý ročník konference IT pro Byznys, pořádané společností AutoCont. Hlavním tématem konference byly informační systémy, aplikační řešení a bezpečnost v době digitální transformace.

Technologické inovace AutoContu a mise v Japonsku

Ostrava (květen 2017) – AutoCont společně s několika dalšími českými firmami a institucemi, které se zabývají technologickými inovacemi, absolvoval důležitou misi do Japonska. Společně tak dali jasný signál, že to v České republice s využitím Industry 4.0 myslíme vážně.

RFID brána lákadlem AutoContu na veletrhu Ampér

Brno (březen 2017) – AutoCont se společně s technologickým partnerem společností Advantech zúčastnil březnového veletrhu Ampér v Brně. Návštěvníkům nabídli jedinečnou možnost projít RFID branou a vyzkoušet si tak Industry 4.0 na vlastní kůži.

AutoCont je Dell EMC partnerem roku, splnil i certifikační úroveň Titanium

Praha (březen 2017) – Společnost Dell EMC oceňovala své nejlepší partnery za fiskální rok 2017. AutoCont získal hlavní ocenění partnera roku z pohledu objemu a nárůstu prodeje. Pro nový fiskální rok 2018 ale AutoCont splnil také obratová a certifikační kritéria nového partnerského programu Dell EMC a povýšil do nejvyšší úrovně Titanium.

AutoCont získal nejvíce ocenění Hewlett-Packard Enterprise za rok 2016

Praha (leden 2017) – Společnost Hewlett-Packard Enterpise oceňovala své nejlepší partnery za rok 2016. AutoCont získal nejvíce ocenění napříč většinou produktových kategorií.