Ochrana privilegovaných účtů

Kde můžeme najít privilegované účty? Naprosto všude - na serverech a stanicích, na cloudových službách, nástrojích pro správu, ale i IOT zařízeních a SCADA systémech. Zneužití privilegovaných účtů dává útočníkům možnost získat totální kontrolu nad systémy společnosti a je velmi těžké takovéto útoky odhalit.

Útočníci to ví a proto je využití privilegovaných účtů v poslední době jeden z nejčastějších vektorů útoku na společnosti. Proč překonávat ochranu perimetru, když je možné přímo kontaktovat interního uživatele….

Správu kritických systémů společnosti už dávno neprovádí jen interní správci, ale velmi často i externí spolupracovníci – dodavatelé, kontraktoři, kteří se připojují na tyto systémy z Internetu. Jakou máme jistotu, že se připojil „ten správný“ správce a že prováděl „jen správnou“ aktivitu?

PIM/PAM (Privileged Identity Management a Privileged Access Management) jsou nástroje, které pomáhají s ochranou privilegovaných účtů a přístupem na kritické systémy infrastruktury. Jsou schopny zajistit jak řízený přístup, tak monitorování aktivity správců a rotaci hesel privilegovaných účtů včetně analytických funkcí.

To vše najdete v prezentaci včetně praktické ukázky technologií Wallix a CyberArk.

Datum a čas / 28. května 2020, 9:00 – 10:00 hod.

Odkaz na přihlášení do online přenosu obdržíte po vaší registraci formou přílohy pro uložení do svého kalendáře.
Těšíme se na vás.

Detaily k programu a registraci zde

Za společnost AUTOCONT a.s. vás srdečně zvou

Jan Strnad a Petr Vejmělek
manažeři oblasti nabídky