Pracoviště současnosti používá Microsoft 365 na moderních koncových zařízeních

Celou společností prostupují nové digitální technologie, které mění zažité postupy a principy. Moderní pracoviště současnosti by tedy mělo být co nejvíce připraveno na měnící se styl práce a to jak z pohledu aplikačního vybavení, tak potřebných koncových zařízení.

Práce odkudkoliv i z domova, mobilita, ochrana dat a firemních informací, týmová spolupráce, zjednodušení firemních procesů a produktivita – to jsou vlastnosti, které firmy a organizace současnosti potřebují, aby byly konkurenceschopné a efektivní. Vybavení moderními videokonferenčními místnostmi, je ve firmách aktuálně velkým trendem. Máte i u vás takové pracovní prostředí?

Standardem podnikových aplikačních agend jsou produkty Microsoft Office, jejich zásadně inovovaný koncept Office 365 přidal výhody cloudového řešení, sdílení dat, firemní email a mnoho dalšího bez nutnosti vlastní IT infrastruktury. Microsoft jde ale dál a doplnil i licenční balík Microsoft 365, který ve vybraných edicích pro podnikovou sféru propojuje špičkovou produktivitu Office 365 s jednoduchou správou koncových zařízení a zabezpečením díky kombinaci s řešením Enterprise Mobility + Security a Windows 10.

Microsoft 365 Business Premium

Verze pro menší firmy a organizace do 300 uživatelů bez potřeb přístupu k lokálním serverům.

Co díky tomuto řešení získáte

Webové, mobilní a desktopové verze aplikací Office, firemní email

Pracujete vždy s aktuální verzí Outlooku, Wordu, Excelu, PowerPointu a OneNotu na svých zařízeních Windows či Mac (až 5 zařízení) či až na 5-ti telefonech / tabletech s iOS a Android. Spolupráce prostřednictvím spoluvytváření dat a informací v reálném čase umožňuje, aby na jednom dokumentu pracovalo současně několik uživatelů. Máte k dispozici vše potřebné pro firemní email s 50GB poštovní schránkou uživatele (Exchange online archiv 50GB), sdílený kalendář a plánováním schůzek dle volného času.

Ukládání a sdílení souborů

Je umožněno prostřednictvím 1TB úložiště na OneDrivu. Provedené změny souborů se vám projeví na všech synchronizovaných zařízeních, data můžete bezpečně sdílet s interními i externími kontakty.

Týmová práce a komunikace

Díky Microsoft Teams můžete elektronicky chatovat, pořádat online schůzky a videohovory, týmové chaty, schůzky, soubory a aplikace máte na jednom místě a můžete se jednoduše spojit s kolegy a spolupracovat s nimi, ať jsou kdekoliv. Pomocí Microsoft SharePoint můžete vytvořit týmové weby pro sdílení informací, obsahu a souborů.

Bezpečnost a dodržování interních pravidel

Prosazováním ochrany proti malwaru v programu Windows Defender ochráníte svoje zařízení s Windows 10 Pro před viry, spywarem a dalším známým škodlivým softwarem. Chránit dokážete i svůj e-mail proti spamu či vůči známým typům ransomware a dalších kybernetických hrozeb. Microsoft Intune umožňuje spravovat vaše zařízení včetně možnosti vymazat firemní data ze ztracených nebo odcizených zařízení. Pomocí ochrany pro mobilní aplikace Office můžete omezit posílání, kopírování nebo ukládání firemních informací do neautorizovaných aplikací a umístění. Rozhodovat můžete i o tom, kdo a kdy má přístup k vašim firemním datům – pomohou vám skupiny zabezpečení a vlastní oprávnění. Součástí je Azure multifaktorová autentifikace, Azure Right Management i Azure Information Protection.

Správa zařízení

S jednoduchým průvodcem nastavením nakonfigurujete funkce zabezpečení a nastavení na počítačích s Windows 10 a na mobilních zařízeních. Aplikace Office můžete do počítačů s Windows 10 nasazovat automaticky. Počítače PC se dají nakonfigurovat tak, aby se do nich automaticky instalovaly aktualizace Office a Windows 10. Zásady zabezpečení ve správě zařízení v Microsoft Intune umožňují chránit podniková data ve všech vašich zařízeních, včetně mobilních zařízení.

Doporučená koncová cena za vše výše uvedené je cca 400 Kč bez DPH / 1 uživatel / měsíc.

Microsoft 365 Enterprise

Verze pro podniky jakékoliv velikosti, která v licenčních plánech E3 a E5 přidává vylepšené vlastnosti.

Co díky tomuto řešení získáte

Microsoft 365 Enterprise plán E3

Tuto verzi lze nasadit do podniku s jakýmkoliv počtem uživatelů. Nad rámec toho, co jsme popisovali, že získá zákazník s verzí Microsoft 365 Business, přidává plán E3 pro každého uživatele větší místo na sdíleném úložišti OneDrive s velikostí 25TB (oproti 1TB ve verzi Business), uživatel má i větší poštovní schránku 100GB (oproti 50GB ve verzi Business) a neomezený Exchange online archiv. E3 plán nabízí v rámci SharePoint Online lepší vyhledávání a indexaci souborů i ochranu před únikem dat a informací.

Plán E3 přidává uživateli i přístupová licenční práva k lokálním serverům, tedy pokud chcete provozovat na svém firemním serveru Sharepoint či navíc i Exchange, nemusíte dále licencovat / kupovat tzv. CAL. S plánem E3 můžete navíc i aplikace Office 365 používat v instalaci na svém firemním terminálovém serveru. Plán E3 již v sobě zahrnuje i Enterprise verzi Windows 10, která nabízí pokročilejší ochranu zařízení i virtualizační funkcionality.

Doporučená koncová cena je cca 750 Kč bez DPH / 1 uživatel / měsíc.

Microsoft 365 Enterprise plán E5

Tato verze přidává nad rámec E3 plánu pokročilé bezpečnostní a compliance funkcionality, pokročilé analytické možnosti díky Power BI a voice vlastnosti pro využití telefonní sítě (voice over IP). Plán E5 již má k dispozici mimo jiné i Microsoft Defender Advanced Threat Protection, Microsoft Cloud App Security, Azure Advanced Threat Protection a též i funkcionality jako jsou Anti-Pishing, Anti-Spoofing, Malware Detection, Safe Links, Safe Attachments, Attack Simulation či Threat Intelligence.

Doporučená koncová cena je cca 1.300 Kč bez DPH / 1 uživatel / měsíc.