Tiskové zprávy - 2016

Dr.Max řídí reklamní obsah na LCD displejích v lékárnách z jednoho místa

Ostrava (listopad 2016) – Společnost AutoCont instalovala 2 000 LCD displejů pro reklamní obsah v lékárnách Dr.Max, který je nyní jednoduše řízen z jednoho místa. Takto velká instalace s uceleným řešením obsluhy je největší minimálně ve Střední Evropě.

Univerzita Pardubice efektivně spravuje 750 počítačů pomocí virtualizace desktopů

Ostrava (listopad 2016) – Univerzita Pardubice provozuje svých 750 pracovních stanic s využitím technologie virtuálních desktopů. Umožňuje jí to efektivně reagovat na změny ve výuce, výrazně to zjednodušuje správu a je to bezpečnější.

Konference TechFórum 2016 přilákala přes 350 účastníků

Ostrava (říjen 2016) – AutoCont pro své zákazníky uspořádal třetí ročník konference, která zaznamenala velký zájem ze stran IT manažerů a specialistů. Letošní TechFórum se neslo v duchu motta „Firmy i IT se mění, inspirujte se“.

Společnost Pumpa řeší provoz svého IT jako službu

Ostrava (říjen 2016) – V dnešní době se více a více firem zaměřuje především na své podnikání a starost o provoz části či celého IT přenechává externím specializovaným firmám. Pro tuto cestu se rozhodla také společnost Pumpa a.s. Za IT partnera si vybrala společnost AutoCont CZ a.s., který nabízí provoz IT jako službu. To v tomto konkrétním případě znamená, že AutoCont u zákazníka zabezpečuje provoz IT infrastruktury, informačního systému a převzal i starost o koncová zařízení. Tím byly značně sníženy nároky na správu IT ze strany zákazníka.

AutoCont mezi stovkou nejvýznamnějších partnerů Microsoft Dynamics na světě

Ostrava (září 2016) – Společnost Microsoft každoročně oceňuje vybranou skupinu Dynamics partnerů zařazením do prestižní celosvětové skupiny PRESIDENT’S CLUB. Tohoto ocenění každoročně dosáhne jen 100 partnerů z celého světa. Letos mezi nimi byla již poněkolikáté také společnost AutoCont CZ a.s.

AutoContu přibývají spokojení zákazníci informačního systému ESO9

Ostrava (srpen 2016) – Společnost AutoCont dokončila další implementaci podnikového informačního systému ESO9. Systému, který zákazníci provozují jak ve svém prostředí IT infrastruktury, tak v prostředí AC CLOUDu.

V prostředí AC CLOUD běží další podnikový informační systém

Ostrava (srpen 2016) – Po podnikových informačních systémech Microsoft Dynamics NAV a ESO9 se SAP stal dalším systémem, který společnost AutoCont rutinně provozuje pro zákazníky ve svém prostředí AC CLOUD.

AutoCont mezi třemi nejlepšími partnery Nintex v EMEA regionu

Ostrava (červenec 2016) – Společnost Nintex na přelomu června a července 2016 celosvětově oceňovala své nejlepší partnery za poslední fiskální rok. AutoCont se umístil mezi třemi nejlepšími partnery v rámci regionu EMEA v kategorii „Business Excellence Award“, která reprezentuje oblast partnerů s největším růstem prodeje.

AutoCont CZ dokončil spojení se společností AG COM

(Ostrava, 1. července 2016) – AUTOCONT k 1. 7. 2016 dokončil transakci, kterou oznámil v září 2015 a na základě které se IT divize společnosti AG COM, a.s. postupně začleňovala do struktur společnosti AutoCont CZ a.s. V současné době je již spojení plně funkční a od 1. 7. 2016 fungují všechny části bývalé IT divize AG COM pod hlavičkou AUTOCONTu.

Dopravci používají řešení, které propojuje ekonomické a provozní agendy

(Ostrava, červen 2016) – Specializovaný informační systém AC Transport od společnosti AutoCont propojuje ekonomické a provozní agendy dopravy, logistiky a spedice. Umožní uřídit operativu dopravní firmy, detailně vyhodnotit ekonomiku dopravy a optimalizovat fungování firmy.

Finanční poradenství v jednom tabletu je možné díky AutoContu

(Praha, červen 2016) – V květnu spustila společnost Swiss Life řešení pro tablety, které výrazně zjednodušuje administrativu v oblasti finančního a investičního poradenství. Toto unikátní řešení bylo pro Swiss Life vyrobeno na zakázku společností AutoCont. Řešení přinese úsporu času díky rychlejšímu zpracování dat i vyšší bezpečnost údajů.

AutoCont největším českým partnerem Veeamu

(Praha, červen 2016) – V rámci Veeam Partner Summit 2016 byli oceněni nejlepší partneři Veeamu za rok 2015. Titul český Veeam partner roku 2015 v kategorii největší obrat získala stejně jako v předchozím roce společnost AutoCont CZ, která navíc zabodovala také v kategorii největšího počtu obchodních transakcí.

Konference IT pro BYZNYS inspirovala

(Praha, květen 2016) – Začátek května byl v pražském hotelu Pyramida ve znamení nových možností informačních systémů a aplikačních řešení i předávání zkušeností z realizovaných IT projektů s přínosy pro byznys firem. Vše s cílem inspirovat ke zvýšení konkurenceschopnosti, výkonnosti obchodu či k flexibilitě výroby a zlepšení efektivity řízení organizací.

Ocenění Microsoft Awards 2016 získaly čtyři projekty AutoContu

(Praha, květen 2016) – Hned čtyři projekty, které u svých zákazníků v roce 2015 realizoval AutoCont, se výrazně prosadily mezi projekty oceněnými za uplynulý rok v rámci prestižní soutěže Microsoft Awards 2016.

AUTOCONT i AGCOM mezi nejlepšími partnery IBM za rok 2015

(Praha, duben 2016) – Společnosti AutoCont i AG COM, jejíž divizi IT infrastruktura AutoCont postupně začleňuje do své struktury, získaly za rok 2015 každá dvě ocenění IBM Partner roku 2015.

AutoCont jako první v ČR představil přínosy technologie Intel Unite

(Praha, březen 2016) – Nová unikátní technologie Intel Unite umožňuje pohodlné sdílení projektorů, monitorů či interaktivních tabulí v zasedacích místnostech bez přepínání kabelů mezi jednotlivými prezentujícími. AutoCont je vůbec první, kdo tuto technologii na vlastním PC v České republice dodává uživatelům.

AutoCont získal tři ocenění Partner roku 2015 od Hewlett-Packard Enterprise

Praha (březen 2016) – Společnost Hewlett-Packard Enterpise oceňovala své nejlepší partnery za rok 2015. AutoCont bodoval ve třech ze čtyř resellerských kategorií, konkrétně v oblastech Servery, Storage a Technology Services.

AutoCont představil svá řešení pro Průmysl 4.0

(Praha, únor 2016) – AutoCont pokračuje v aktivitách věnujícím se národní iniciativě Průmysl 4.0. V únoru se zúčastnil konference Připraveno pro průmysl 4.0, která se touto problematikou zabývala a na které prezentoval přístup k vhodnému začlenění produktů připravených pro Průmysl 4.0, tedy datově inteligentních, do prostředí dnešních společností.

Acronis vyhlásil AutoCont nejlepším partnerem roku 2015

(Ostrava, leden 2016) – Společnosti Acronis v loňském roce stouply tržby na trhu v ČR a SR o 44 % a AutoCont se stal jejím nejlepším partnerem. K získání tohoto ocenění přispělo několik desítek malých zakázek i několik větších projektů v komerčních firmách i státní správě.

Ministerstvo dopravy využívá novou verzi spisové služby ACTA

(Praha, leden 2016) - Ministerstvo dopravy již pátým rokem využívá pro pohyb písemností, ať v listinné nebo elektronické podobě spisovou službu ACTA dodávanou společností AutoCont CZ a.s. Nyní se rozhodlo implementovat její novou verzi tak, aby byla v souladu s platnou legislativou.