Stále nahoru.

podporuje Radka Jaroše

   Zjistit více   

Radek Jaroš dobývá Korunu světa

AUTOCONT podporuje nový projekt Radka Jaroše Koruna světa, jehož cílem je postupně stanout na nejvyšších vrcholech všech sedmi kontinentů světa. Projekt je logickým pokračováním Radkovy horolezecké kariéry, během níž dokázal jako první Čech a teprve patnáctý na světě dosáhnout všech 14 nejvyšších vrcholů světa bez použití kyslíkového přístroje.

Základ Koruny světa Radek Jaroš započal výstupem na Mount Everest v roce 1998. Na Jaře 2016 vlastní projekt zahájil výstupem na vrchol aljašské Denali, ten samý rok na kolech dojel na Kavkaz a následně vystoupil na vrchol Elbrus. V roce 2017 absolvoval expedici Mount Kosciuszko a v prosinci 2017 vyrazil směrem na Antarktidu, kdy 25. prosince vystoupal na nejvyšší vrchol Mount Vinson.

Přelom roku 2018 - 2019 je ve znamení zdolání nejvyššího vrcholu jižní Ameriky Aconcagua (6961 m).

Radek odlétá 16. 12. 2018 a začne na nejnižším místě a to Rapa Nui (Velikonoční ostrov). Poté se přesune přes Santiago do Mendozy, kde se spojí se svým spolulezcem a ihned vyráží směr základní tábor, kde bude následovat aklimatizace a výstup na nejvyšší vrchol Jižní Ameriky - Aconcagua. Pokud se zadaří, je v plánu jeden z nejdelších raftů v Jižní Americe. Délka 75 km. Po přesunu do Chile následuje v oblasti pouště Atacama výstup na sopku Ojos del Salado, což je s 6893 m druhý nejvyšší vrchol západní polokoule, nejvyšší horou Chile a zároveň nejvyšším aktivním vulkánem na Zemi.

Radek Jaroš započal svou další plánovanou expedici svého projektu Koruna světa a 16. 12. 2018 sám odletěl Vídeň – Madrid – Santiago. Jeho cesta započne na nejnižším místě, v podstatě u hladiny Tichého oceánu, a to Rapa Nui (Velikonoční ostrov).

Nejnovější zprávy o expedici zde

Radek Jaroš se připravoval na aklimatizaci v podmínkách rodné Vysočiny.