Logo eKatalog Logo AutoCont

Předcházejte kyberútokům vzděláváním zaměstnanců

Přibližně 80 % všech kybernetických mimořádných událostí je způsobeno lidskou chybou. Většina školení pro zvýšení informovanosti o kybernetické bezpečnosti je příliš dlouhá, technicky orientovaná a v podstatě negativní. Kurzy Kaspersky Lab pro zvýšení kybernetické bezpečnosti se zaměřují na změnu chování – stimulují rozhodnutí pracovníků počínat si bezpečně, vytvářejí podnikové prostředí, kde všem záleží na kybernetické bezpečnosti, takže ji budou také dodržovat a spojení motivačního přístupu a technik získávání dovedností s herními prvky, simulovanými útoky a detailním interaktivním tréninkem dovedností pro zajištění kybernetické bezpečnosti.

Kromě praktických workshopů je důležité vycházet z dovedností a znalostí. Proto je pro přístup k online platformě dovedností důležité projít typické scénáře a situace, prohloubit znalosti a pochopení potenciálních hrozeb a způsobů, jak je řešit. Mezi klíčovými aspekty online tréninku jsou: Online vzdělávací moduly, Testy dovedností, Simulované útoky, Analytika a reporting.

Více info

Špičková ochrana firemních dat od Esetu

ESET Secure Office+ je balík bezpečnostních řešení pro firmy, který kromě antivirové ochrany stanic a serveru obsahuje další vrstvy ochrany jako je síťová ochrana, ochrana proti botnetu, antispam, firewall nebo kontrolu přístupu na web. Centrální vzdálená správa je snadno dostupná přes webové rozhraní.

Více info

Budoucnost v replikaci už ve verzi 5.0

ZERTO Virtual Replication = online replikace virtuálních strojů na úrovni hypervizoru a nezávisle na hardware; špičkové a unikátní software izraelské společnosti Zerto slouží pro zajištění enterprise class business continuity a disaster recovery pro datová centra na platformách VMware a Microsoft, nyní i včetně Microsoft Azure. Replikuje do jedné nebo vícero záložních lokalit (i s různým hw) celé skupiny VM, a to geniálně jednoduše, s ohledem na synchronizaci aplikací, s RPO v řádu několika sekund a RTO v řádu několika minut. Testování failoveru a failbacku může probíhat za plného provozu.

Více info

Kerio představuje hardware s Wi-Fi

Kerio uvedlo na trh dvě nová hardwarová zařízení s možností Wi-Fi, čímž poskytne jak špičkovou bezpečnost, tak řešení s bezdrátovým přístupovým bodem. Nová zařízení NG100W a NG300W zahrnují komplexní firewall a směrovač, detekci a prevenci útoků (IPS), antivirovou ochranu, VPN a filtrování obsahu. NG100W - řešení s jednou anténou, které je ideální pro menší podniky a vzdálené pobočky. Obsahuje dvoujádrový procesor a licenci pro neomezený počet uživatelů. NG300W - řešení se dvěma anténami, které je vhodné pro rostoucí firmy. Obsahuje čtyřjádrový procesor a je k dispozici s licencemi pro 25 nebo neomezený počet uživatel.

Více info

DRUVA inSync – jednoduchý nástroj, který hodně zvládne

Druva InSync – to je efektivní zálohování, jednoduchá správa a okamžitá obnova dat na mobilních zařízeních (notebooky, tablety, smartphony). Umožňuje plně automatické zálohování s deduplikací a šifrováním, vzdálený přístup k zálohám přes web, sdílení souborů mezi spolupracovníky v pracovní skupině. Funkce jsou optimalizovány pro mobilní připojení.

Více info

Cisco ochrana proti ransomware

Cisco nabízí ucelený koncept bezpečnostních řešení, které aplikuje přes různé vrstvy. Ať již to jsou firewally nové generace s více vrstvou inspekcí provozu, kontentové brány pro webový či e-mailový provoz nebo řešení pokrývající oblast DNS (Domain Name Server) požadavků. Jak koncept funguje?

Více info

Zálohujte si e-mail Office 365

Novinka Veeam® Backup pro Microsoft Office 365 zmírňuje riziko ztráty přístupu k e-mailovým datům a zajišťuje dostupnost pro vaše uživatele. I se službou Office 365 jsou to vaše data – vy je ovládáte a vy odpovídáte za jejich ochranu. Veeam Backup pro Microsoft Office 365, vám dává různé možnosti: Umožňuje týmu IT kontrolu nad daty Office 365 organizace, zkracuje čas a snižuje úsilí nutné k vyhledávání a obnově e-mailových dat, zajistí ochranu v případě scénářů ztráty dat, se kterými nepočítá služba Microsoft, usnadní migraci e-mailových dat mezi službou Office 365 a onsite systémem Exchange.

Více info