Logo eKatalog Logo AutoCont

Servery

Dnešní svět je postaven na datech a požadavky na výpočetní výkon rostou exponenciální měrou. Servery Proliant společnosti Hewlett-Packard Enterprise jsou dokonale připraveny.

HPE ProLiant Gen9

Devátá generace serverů Proliant je odpovědí na trend dnešní doby, která si žádá vysokou úroveň výkonu nejen procesorů (a paměti), ale zároveň i systémů na rychlé zpracovávání dat, na požadavky rozšiřování a stejné, rychlé a konsolidované obsluhy v datovém centru a samozřejmě i nejvyšší představitelnou spolehlivost. Tato generace je schopna nabídnout řízený výpočetní výkon, bez ohledu, zda se jedná o malý stroj pro menšího zákazníka, nebo velký HPC cluster. Sjednocený způsob nasazování, provozu a péče o všechny stroje a zároveň zcela nové modely, které jsou schopny obsloužit ještě více zákazníků.

Úsporné a výkonné x86 servery

  • Úspora provozních nákladů díky velice výraznému konsolidačnímu poměru
  • HPE SmartMemory nabízí vůči průmyslovému standardu extra výkon a extra spolehlivost operační paměti

Extrémní rozšiřitelnost, rychlost i spolehlivost

  • Stroje jsou výborně připraveny pro konfigurační vyladění dle potřeb zákazníků
  • Produkty Proliant mají nejrychlejší data v serverech vůbec
  • Připraveno na provoz diskového systému o výkonu >1mio I/O a latenci ~3ns (!)
  • Servery umožňují extrémní kondenzaci výkonu (80kW) na jeden rack

Dokonalá správa, zajišťující nejvyšší dostupnost v historii x86 serverů

  • Schopnost rychlých změn i v rozsáhlých serverových farmách „jednoklikem“
  • Konvergence managementu s obsluhou storage a sítí
  • Schopnost odstranění závad ještě před jejich vznikem
  • Automatické a snadné aktualizace v průběhu životnosti serverů

HPE APOLLO 2000

Řešení umožňující osadit až 4 servery a až 12LFF/24SFF disky. Disková kapacita je jednotlivým serverům přidělována buď rovnoměrně (r2200 a r2600) nebo může být přidělena napříč servery (r2800). Servery vychází z HPE Proliant Gen9. Řešení však neumožňuje rozšíření šasi o další přídavné I/O moduly, takže je spíše vhodnější pro použití pro web base řešení, HPC nebo cloud.

HPE Hyper Converged 250 System

Tento systém byl speciálně navržen pro virtualizační technologie VMware ale nyní již také s podporou Hyper-V. Při výběru konfigurace je však již od počátku nutno vědět, o jakou virtualizační platformu se bude jednat. Opět 2U řešení umožňující osazení až 4 serverů. Má podporu storage clusteringu, Network Raid, Thin provisioning, Remonte copy a dalších technologií.

Storage

Technologie Hewlett-Packard Enterprise řady 3PAR jsou moderní úložiště se vším všudy, úložiště, která vás nezklamou a poskytnou základ pro stabilní IT infastrukturu. Zajistí maximální spolehlivost i výkon pro nejnáročnější požadavky i každý rozpočet. K dispozici jsou aktuálně dvě řady 8000 a 20000, v každé je několik modelů, všechny mají stejný OS, feature set i rozhraní pro správu. Řada 20000 jsou nejvýkonnější pole s největší rozšiřitelností a kapacitou, níže se detailněji věnujeme především řadě 8000.

HPE 3PAR StoreServ Storage

Diskové pole HPE 3PAR 8400 je HPE 3PAR StoreServ Storage řady 8000 vybavený systémem HP 3PAR Operating System (OS, momentálně verze 3.2.2 (MU4) P50).

Řada 8000 má 12 Gbps SAS BackEnd, obsahuje 16 Gbps Fibre Channel porty na kontroléru, ASIC 5-té generace, do clusteru můžeme zapojit maximálně 4 kontroléry.

Architektura je založena na provozování kontrolérů v clusteru. V základu Controller Enclosure obsahuje dva kontroléry, tedy uzly (node) clusteru. Podle modelu pole můžeme rozšiřovat na 4, 6 nebo 8 uzlů clusteru tak, že připojujeme další Controller Enclosure. Tím zvyšujeme dostupnost i výkon. Uzly clusteru se zapojují jako Full Mesh, HPE to pak označuje jako Virtualized Storage Architecture. Kontroléry fungují jako Active/Active (ne ALUA). Výkon je rovnoměrně rozprostřený přes všechny disky na všech policích. Pro RAID nespecifikujeme určité disky, všechny RAID typy se mohou nacházet na stejném disku. Nepoužívá tradiční Spare disk, ale Spare je distribuovaný jako rezervovaný volný prostoru na každém disku.

Je podporována deduplikace na SSD discích. Adaptive Flash Cache (AFC) je čtecí cache tvořená SSD disky, může jít pouze o část jejich prostoru. Pole podporuje konvergovaný přístup pomocí blokového přístupu - SAN (Ethernet iSCSI a FCoE, optika Fibre Channel) i souborového - NAS (NFS, CIFS/SMB, objektový přístup) - HPE 3PAR File Persona. Pole můžeme rozdělit na nezávislé administrační části (virtual domains), kdy máme sdílené diskové pole, ale admin má přístup pouze k části zdrojů. Vysoká dostupnost může být řešena nejen v rámci disků, ale i přes různé police (Enclosure).

Networking

Společnost Aruba Networks, která se stala v roce 2015 součástí Hewlett Packard Enterpise, je považována za technologického lídra nejen v oblasti bezdrátových sítí (WLAN), ale i řešení správy sítí a řízení přístupu uživatelů z jejich mobilních zařízení, dále v oblastech zabezpečení sítí a obecně v integraci klasických drátových i bezdrátových sítí. Hewlett-Packard Enterprise díky tomu nyní nabízí velmi pestré spektrum síťových prvků a aplikací pro management, správu a zabezpečení vaší sítě.

Aruba 2920 Switch Series

Ve svém portfoliu nabízí také Switch Series Aruba 2920 zajišťující bezpečnost, škálovatelnost a snadné použití pro malé a střední firmy a pobočkové sítě. Nabízí snadné nasazení s pokročilými nástroji pro zabezpečení a správu sítě, jako jsou Aruba ClearPass Policy Manager, Aruba Airwave a cloud-based Aruba Central. Aruba 2920 podporuje modulární stohování 10GBE, RIP a přístup OSPF směrování, Tunneled node, POE +, ACL, sFlow robustní QoS a IPv6. Je optimalizován pro Software-defined Networking (SDN) s podporou OpenFlow.

Více info