Efektivní datacentrum rostoucí s vaší firmou

Společnost Hewlett Packard Enterprise má ve své nabídce několik řad moderních typů serverových šasi se společným názvem Apollo. Pro srovnání s DELL EMC FX2 platformou se zmíníme v první řadě o HPE Apollo 2000, která ve 2U dovoluje nasadit až čtyři dvouprocesorové servery.

Každý server může mít až 512GB paměti a dva porty 1GB, 10GB, 40GB Ethernet, 56 GB/s FDR InfiniBand, FibreChannel – podle toho, jak bude vypadat celá IT infrastruktura. Networking je v tomto případě vždy mimo základní skříň, takže datacentrum bude vždy zabírat minimálně 4U (2U serverové šasi a 2x1U switche).

Pevné disky SSD, SAS, NL-SAS se osazují z opačné strany než servery a mohou být v provedení 2,5“ – pak se jich vejde do šasi 25 nebo 3,5“ a těch může být maximálně 12. Navíc lze každý server vybavit dalšími disky 2,5“ nebo 3,5“.

K dispozici jsou i modely HPE Apollo 4000 a HPE Apollo 6000

HPE Apollo 4000 systém je odpovědí HP na poptávku po schopnosti zpracovávat a třídit velké objemy dat. Systém je kombinací serverových nodů a prostoru pro až 70 pevných disků s maximální možnou úsporou fyzického prostoru.

HPE Apollo 6000 je modulární systém, který umožňuje uživatelům řídit a rozšiřovat výpočetní kapacitu v závislosti na požadavcích provozovaných služeb. A6000 šasi poskytuje prostor pro až 10 nezávislých výpočetních nodů, které sdílí společné napájení a chlazení a optimalizuje tím spotřebu a výkon infrastruktury. Do šasi je možné instalovat až 10 serverů, šasi obsahuje 4 ventilátory a sloty pro připojení externí napájecí jednotky. Externí napájecí jednotku je možné osadit 2 až 6 zdroji podle počtu instalovaných výpočetních nodů.