Dell PowerEdge VRTX- datové centrum pod kancelářský stůl?

Mezi hlavní výhody nového konceptu Dellu patří jednoduchost řešení, protože servery, úložiště, sítě a správa jsou vložené do jednoho kompaktního šasi PowerEdge VRTX.

Výkonná IT infrastruktura dneška je cílena na velké podniky, a není tak schopna reagovat na potřeby rychle se rozvíjející infrastruktury malých poboček nebo malých až středně velkých firem. Právě pro tuto skupinu zákazníků představil Dell novou celopodnikovou konvergovanou technologii.

Dell PowerEdge VRTX představuje konvergované řešení, určené speciálně pro vzdálené nebo malé kancelářské prostředí, s možnostmi nasazení podnikových systémů, které díky své velikosti vyžadují minimální prostor. PowerEdge VRTX je plně postavený na konceptu softwarově definovaného datového centra, což znamená, že většinu provozu už neřídí hardware, ale software. Dell do budoucna připravuje i to, že se PowerEdge VRTX bude dodávat jako předinstalované řešení pro danou službu. Bude tak možné si koupit „krabici“ namísto jednotlivých součástí, která se zapojí do zásuvky, nastartuje a provozuje.

Mezi hlavní výhody nového konceptu Dellu patří jednoduchost řešení, protože servery, úložiště, sítě a správa jsou vložené do jednoho kompaktního šasi PowerEdge VRTX. Využívá se tak podstatně méně kabelů a šetří se čas nutný pro instalaci specifických systémů. Odstraňuje se složitost, náklady a rozrůstání různorodých externích zařízení a nástrojů pro správu.

Mezi hlavní funkce platformy VRTX optimalizované pro kancelář, které Dell vyzdvihuje, patří velká interní kapacita, při akustice kancelářské úrovně, mnohem tišší než tradiční agregace serverů, úložišť a sítí bez nutnosti speciálního chlazení.

Dell ve svých marketingových materiálech používá pro tuto novou platformu označení „datové centrum do kanceláře“ nebo přímo „pod kancelářský stůl“. Především pro zákazníky ze segmentu menších a středních firem se jedná o unikátní řešení, které momentálně na trhu nemá konkurenci.

Platforma muže obsahovat až čtyři serverové uzly, dvousocketové blade servery 12. generace PowerEdge M520 a M620 s poloviční výškou a s řadou možností pole RAID. Všechny čtyři serverové uzly mají přístup do úložišť s nízkou latencí interních sdílených úložišť, které jsou nezbytné pro clustering a virtualizaci, včetně nástroje vMotion. Až 12 3,5palcových pevných disku (maximálně 48 TB1) umožnuje škálovat pro kapacitu nebo až 25 2,5palcových pevných disku (30TB1 max.) umožnuje škálovat pro výkon.

Platforma PowerEdge VRTX obsahuje vestavěný přepínač GbE, který nevyžaduje zakoupení samostatného síťového zařízení, a standardní zdroje PCIe, které jsou sdíleny mezi uzly v šasi. Volitelný modul Ethernet pass-through s osmi porty gigabitového Ethernetu (standardně), který podporuje až 8 Gb agregované šířky pásma. Flexibilní funkce I/O zahrnují osm slotů PCIe Gen 2.