Datacentrum uzpůsobené na míru potřebám

Revoluční architektura serverů FX mění dynamiku datových center. Konvergované rackové šasi FX2 s výškou 2U umožňuje postupně přidávat nebo vyměňovat kompaktní a modulární stavební bloky IT, jako jsou servery, úložiště a IO, s ohledem na aktuální potřeby výpočetního prostředí.

Sdílené chlazení, napájení, připojení k síti, správa a rozšiřující sloty v šasi FX2 umožňují využití v široké řadě kombinací serverů a úložišť, přinášejí větší granularitu a vyšší efektivitu správy zdrojů IT. Servery FX můžete spravovat jednotlivě jako tradiční rackové servery a snadno je tak integrovat do vlastní metodiky správy serverů.

Můžete se však také rozhodnout pro jejich hromadnou správu s použitím řadiče Dell CMC (Chassis Management Controller) pro správu serverů i součástí šasi. Na jediné správní konzoli CMC pro zjednodušenou hromadnou správu můžete prohlížet a spravovat až 20 samostatných systémů FX2. K dispozici jsou licence CMC pro komplexní (Enterprise) nebo základní (Express) správu. Architektura FX2 zjednodušuje přidělování a správu datových center a pomáhá tak firmám k efektivnějšímu růstu. Manažerům IT nabízí praktický způsob, jak plnit požadavky náročných obchodních trendů a reagovat na nepředvídatelné zátěže.

Na obrázku je pouze jedna z mnoha možných variant, kde jsou ve skříni osazeny dva servery s interními SSD disky o velikosti 1,8“ (těch může být až 8), další dvě pozice jsou volné pro další dva podobné servery nebo dokonce další čtyři servery s poloviční šířkou. Na zadním pohledu jsou vidět redundantní napájecí zdroje, interní 10GB switche a pozice pro PCIe karty.

Kromě pevných disků umístěných přímo v serverech lze do šasi osazovat také žiletky s pevnými disky, které zaberou vždy jednu pozici, stejně jako servery na obrázku.